Найбільші банки Франції можуть оштрафувати на $1,1 млрд за податкове шахрайство

Лайфхаки

П’ятьом французьким банкам, включаючи Societe Generale SA та BNP Paribas SA, загрожують колективні штрафи на суму понад 1 мільярд євро (1,1 мільярда доларів) в рамках розслідування податкового шахрайства та відмивання грошей, пов’язаних з виплатою дивідендів

Court, Bank

Court, Bank Фото: pixabay.com

За даними видання BNN Bloomberg, HSBC Holdings Plc, Natixis SA і підрозділ BNP Exane також фігурують у розслідуванні.

Як повідомляє прокуратура Парижу, попереднє розслідування розпочато ще в грудні 2021 року. Обшуки пов’язані зі стратегією дивідендного арбітражу (торги опціонами), відомою як Cum-Cum. Суть: акціонери передають акції на короткий період інвесторам, які перебувають за кордоном, щоб уникнути податку на дивіденди.

«Інвестори тримали акції протягом періоду, коли виплачувалися дивіденди, які або не оподатковувалися, або податки були повернуті. Потім вони продавали цінні папери назад первісному власнику, а зекономлена сума ділилася між сторонами», — пояснюється в матеріалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Акції Deutsche Bank обвалилися: стабільність європейської банківської системи під загрозою

Представники BNP, HSBC та Natixis не одразу відповіли на запити про коментарі. Представник SocGen підтвердив, що банк є фігурантом розслідування.

Обшуки посилюють негативні настрої навколо банківської галузі як у США, так і в Європі, де інвестори постраждали від екстреного порятунку Credit Suisse Group AG та арешту регуляторами Silicon Valley Bank.

Акції SocGen впали на 2,4%, BNP — на 0,5%, а HSBC впав приблизно на 0,2%. Але, скоріш за все, це лише початок.

Нагадаємо, що інвестори забирають із банків готівку рекордними з часів пандемії темпами. Ситуація обумовлена шоком від низки банкрутств у банківському секторі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Коли пташка нашепотіла: Несподівана роль Twitter у краху Silicon Valley Bank

Крах Silicon Valley Bank: Що чи хто винен у банкрутстві легендарного банку США

Сенс Банк оштрафували за порушення норм етичної поведінки

Prompt
#Найбільші #банки #Франції #можуть #оштрафувати #на #млрд #за #податкове #шахрайство

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар