Археологи оголосили про розкопки фундаментів двох стародавніх палаців, побудованих в Китаї до нашої ери. Про відкриття повідомляє Інститут археології Китайської академії соціальних наук з посиланням на національне новинне агентство «Сіньхуа».
Археологи розкопали дві великі будівлі серед руїн палацу в місті Юеян на південному сході Китаю. Споруди належать до періоду Воюючих царств, що тривав з V століття до н.е. до об’єднання Китаю імператором Цинь Шихуанді в 221 до н. е. На місці розкопок знайдено безліч незвичайних артефактів.
Серед знахідок – частково збережений унітаз зі змивною конструкцією, який являє собою найдавніший приклад використання подібних технологій. Стародавня знахідка складається з двох частин: внутрішнього туалету на платформі і системи труб під нею, яка відводить стічні води назовні. Археологи вважають, що перед використанням зливний бачок вручну наповнювали слуги.
Стародавній унітаз, знайдений на розкопках. Фото: інформаційне агентство China.org.cn
Дослідники відзначають, що це єдиний унітаз, знайдений на території археологічного комплексу і, мабуть, він використовувався тільки високопоставленими мешканцями палацу. Вчені відзначають, що хоча верхня частина цієї інженерної споруди не збереглася, всі ознаки свідчать про використання зливного механізму. Це досить передовий винахід для того часу, додають вони.
На території сучасного міста Юеян протягом 30 років розташовувалася перша столиця стародавньої китайської держави династії Цинь. Пізніше центральна влада переїхала до міста Сяньян. Аналіз палацових будівель в Юеяні показує принципи міського планування і життя суспільства на самих ранніх етапах формування централізованої китайської держави.
#Найдавніший #унітаз #зі #зливним #механізмом #знайшли #Китаї #Йому #років #фото
Source link