НАСА відправить на Місяць перший американський ровер. Його побудували студенти

Uncategorized

Iris стане першим американським місяцеходом, розробленим студентами, а також найменшим і легким ровером.

На початку травня студенти Університету Карнегі-Меллона запустять крихітний легкий ровер під назвою Iris. Це спільний проект, очолюваний викладачами, студентами і випускниками вузу.

Всього близько 300 студентів працювали над Iris, який відправиться на Місяць на борту посадкового модуля Peregrine. У космос корисне навантаження відправить ракета United Launch Alliance Vulcan Centaur. Iris стане першим американським місяцеходом, розробленим студентами, а також найменшим і легким ровером.

«Ми роками працювали над цією місією, і дата запуску в календарі — це захоплюючий крок. Iris відкриє місячні і космічні дослідження, довівши, що крихітний, легкий всюдихід, побудований студентами, може досягти успіху на Місяці»,пояснює Ревін Дюваль, командир місії Iris.

Ракету запустять зі станції космічних сил на мисі Канаверал у Флориді. Політ на Місяць займе близько місяця. Після розгортання Iris проведе 60-годинну місію.

Хоча американське аерокосмічне агентство відправило на Марс п’ять роботів-роверів, в НАСА довгий час відмовлялися відправляти їх на Місяць. Проте, агенство розпочало роботу над своїм місяцеходом VIPER, який приземлиться на природний супутник Землі 10 листопада 2024 року.

Iris контролюватимуть співробітники Центру управління польотами Карнегі-Меллона в університетському містечку Піттсбурга. Студенти з команди місії тижнями проводили симуляції; вони будуть працювати позмінно, щоб стежити за роботом і керувати ним в різних ситуаціях.

Крім відправки ровера на Місяць раніше НАСА, Університет Карнегі-Меллона також першим відправить туди артефакт з Землі. В рамках проекту MoonArk студенти записали на носій сотні зображень, віршів, музики, нанооб’єктів, схем і не тільки.

#НАСА #відправить #на #Місяць #перший #американський #ровер #Його #побудували #студенти

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар