Національне космічне агентство США має намір відправити космічний корабель Europa Clipper на супутник Юпітера і при цьому здійснити незвичну місію
Реалізувати політ агенство планує у жовтні 2024 року. Мета місії — визначити, чи є під крижаною поверхнею супутника Європи умови для життя.
«Космічний корабель NASA виконає десятки близьких прольотів навколо супутника Юпітера Європи, збираючи детальні вимірювання для дослідження місяця. Космічний корабель, який перебуває на орбіті навколо Юпітера, здійснить майже 50 обльотів Європи на висотах найближчого зближення до 16 миль (25 кілометрів) над поверхнею, ширяючи над іншим місцем під час кожного прольоту, щоб сканувати майже весь Місяць», — кажуть в агентстві.
У рамках цієї місії NASA запустило ініціативу «Послання у пляшці»: кожен охочий може відправити своє ім’я чи друзів, чи навіть домашнього улюбленця. Усі імена будуть вигравірувано на спеціальному чипі, що полетить на Europa Clipper.
В агенстві у X (Twitter) кажуть, що така участь є безоплатною.
Як взяти участь
Імʼя можна подати через офіційний сайт NASA.
Потрібно вказати своє імʼя, прізвище, електронну пошту, країну проживання та індекс.
Після того, як усі імена будуть зібрані, технічні працівники Лабораторії мікропристроїв у Лабораторії реактивного руху НАСА в Південній Каліфорнії за допомогою електронного променя нанесуть їх на кремнієвий мікрочип розміром з копійки. Кожен рядок тексту менше ніж 1/1000 ширини людського волосся (75 нанометрів).
Раніше ми повідомляли, що NASA зробило своє велике відкриття: телескопом Джеймса Вебба вияв метан на далекій екзопланеті WASP-80b.
WASP-80b обертається навколо зірки головної послідовності типу K, вік якої становить близько 1,5 мільярда років. WASP 80 знаходиться на відстані майже 162 світлових років від нас, і WASP-80b – єдина екзопланета, знайдена навколо зірки до цього часу.
Вас також може зацікавити:
На Меркурії знайшли ознаки життя – PSI
Зонд NASA знайшов на супутнику Юпітера солі та органічні сполуки
Учені знайшли на Урані докази позаземного життя
Prompt
#NASA #відправить #ваше #імя #на #супутник #Юпітера #як #додати #своє
Source link