Астрономи відкрили нову гігантську екзопланету, що обертається навколо зорі М-карлика, за допомогою супутника NASA Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS). Нещодавно виявлений інопланетний світ, позначений як TOI-5344 b, схожий за розміром і масою на Сатурн
Про це повідомляється в статті, опублікованій 31 жовтня на сервері препринтів arXiv.
На сьогоднішній день TESS виявив майже 6900 екзопланет-кандидатів (TESS Objects of Interest, або TOI), з яких 398 були підтверджені. З моменту свого запуску в квітні 2018 року TESS за допомогою масиву ширококутних камер проводить огляд близько 200 000 найяскравіших зірок поблизу Сонця з метою пошуку транзитних екзопланет – від малих і кам’янистих до гігантських інопланетних світів.
Команда астрономів на чолі з Те Ханом з Каліфорнійського університету в Ірвіні підтвердила ще одне TOI, яке відстежує TESS. Вони виявили транзитний сигнал у кривій блиску TOI-5344 – карлика М, розташованого на відстані близько 444 світлових років від Землі. Планетарна природа цього сигналу була підтверджена подальшими наземними спостереженнями.
“TOI-5344 b було відкрито за допомогою TESS і підтверджено за допомогою наземної фотометрії, висококонтрастних спекл-зображень і точних RV [радіальних швидкостей]”, – пишуть дослідники в статті.
Читайте також: Краще ніж Адронний колайдер: вчені створили крихітний прискорювач частинок
TOI-5344 b майже в 10 разів більша і в 135 разів масивніша за Землю, що дає густину на рівні 0,8 г/см3. Планета обертається навколо свого носія кожні 3,8 дня на відстані близько 0,04 а.о. Рівноважна температура TOI-5344 b оцінюється приблизно в 679 K.
На основі отриманих параметрів автори статті класифікували TOI-5344 b як планету типу Сатурна. Вони відзначили, що вона також має порівнянну з Сатурном масову частку металу і приєднується до невеликої, але зростаючої групи з близько 20 так званих GEMS – гігантських екзопланет навколо M-карликових зір – з радіусами від 8 до 15 земних радіусів і щонайменше у 80 разів масивніша за нашу планету.
Читайте також: Учені знайшли на Урані докази позаземного життя
Що стосується материнської зірки TOI-5344, то дослідження показало, що її радіус становить приблизно 0,56 радіуса Сонця, а маса – 0,59 маси Сонця. Вік зорі оцінюється в 7,1 мільярда років, її ефективна температура становить 3,770 K, а металічність оцінюється на рівні 0,48 декс, що робить її одним з найбільш багатих металом транзитних GEMS-галактик.
Підсумовуючи результати, дослідники сподіваються на подальші відкриття екзопланет, подібних до TOI-5344, які допоможуть нам краще зрозуміти формування та еволюцію GEMS загалом.
“Хоча GEMS зустрічаються рідко, широке охоплення TESS дозволило зробити кілька нових відкриттів. Сподіваємося, що з поступовим збільшенням розміру вибірки природа формування GEMS буде розкрита”, – підсумували вчені.
Ознайомтесь з іншими важливими матеріалами:
Науковці створили новий метод створення супутників у космосі
Які українські проєкти пройшли у фінал космічного хакатону NASA
Вчені помилилися щодо сонячного прогнозу, що нас чекає насправді
Prompt
#NASA #знайшла #планету #схожу #до #Сатурна
Source link