Названо незвичайний спосіб знизити ризик діабету

Uncategorized

Якщо людині важко перетравлювати молоко, можливо, вона має генетичний варіант, який дозволяє напою знизити ризик розвитку діабету.

by @jcomp

Автори нового дослідження з’ясували, що якщо людина має непереносимість лактози, можливо, їй варто випивати трохи молока щодня, щоб запобігти ризику розвитку діабету. Вчені вивчили генетичний варіант, що відповідає за цей ефект.

Зв’язок між вживанням молока та діабетом вивчали і раніше, але результати були неоднозначними. Навіть коли експерти встановили зниження ризику діабету II типу, він спостерігався лише при вживанні нежирних молочних продуктів.

Група з 20 дослідників з різних установ у США та Китаї припустила, що незвичайний ефект пов’язаний із генетичними змінними. Вони провели огляд даних близько 12 000 дорослих латиноамериканців, які брали участь у дослідженні здоров’я та життя людей. Воно почалося у 2006 році і за минулі роки вчені відстежували показники здоров’я понад 16 тисяч латиноамериканців.

Дослідники провели повногеномне дослідження асоціацій (англ. genome-wide association studies, GWA study, GWAS). Вони виявили, що у людей з генетичним варіантом, який викликає непереносимість лактози (LNP), ризик розвитку діабету II типу став на 30% меншим, коли вони регулярно пили молоко. Вчені підкріпили ці висновки аналізом даних Біобанку Великобританії.

Дослідження опубліковано у журналі Nature Metabolism.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

#Названо #незвичайний #спосіб #знизити #ризик #діабету

Source link

Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар