Названо рік появи суперінтелекту, який мислитиме, як людина

Uncategorized

Штучний інтелект, який продемонструє узагальнений інтелект людського рівня, може виникнути протягом трьох-восьми років.

Image By freepik

Бен Герцель, вчений-комп’ютерник та генеральний директор SingularityNET, виступив на Beneficial AGI Summit 2024 у Панама-Сіті, Панама. Він відомий як «батько AGI» після того, як на початку 2000-х років допоміг популяризувати термін «загальний штучний інтелект» (AGI, artificial general intelligence).

Він заявив, що людство зможе створити агента штучного інтелекту (ШІ), який буде таким же розумним, як людина, вже у найближчі три роки.

Найкращі системи штучного інтелекту, доступні сьогодні, вважаються «вузьким штучним інтелектом». Якщо вірити даним навчання, вони вдатніші за людей в одній галузі, але не можуть перевершити людей в цілому. Такі системи, як алгоритми машинного навчання та великі мовні моделі (наприклад, ChatGPT), важко міркувати, як люди, і розуміти контекст.

Проте Герцель зазначив, що дослідження в галузі ШІ вступають у період експоненційного зростання. Дані свідчать, що загальний штучний інтелект (AGI), у якому ШІ стає так само здатним, як і люди, у кількох областях, незалежно від вихідних даних навчання, перебуває у межах досяжності. Ця гіпотетична точка у розвитку ШІ відома як «сингулярність».

Герцель припустив, що найімовірніше, людство створить перший агент AGI у 2029 чи 2030 рік. Але, можливо, це може статися вже 2027 року.

Якщо такий агент буде спроєктований так, щоб мати доступ до власного коду і переписувати його, він може дуже швидко перетворитися на штучний надінтелект (ASI, artificial super intelligence), який Герцель загалом визначив як ШІ, що має когнітивну та обчислювальну потужність всієї людської цивілізації.

#Названо #рік #появи #суперінтелекту #який #мислитиме #як #людина

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар