НБУ позбавив бенефіціарного власника Ідея Банку права голосу — що відбувається

Лайфхаки

Національний банк України оголосив Лєшеку Чарнецкі та Getin Holding Spółka Akcyjna про тимчасову заборону на використання права голосу в Ідея Банку

Ідея Банк

Ідея Банк Фото: ideabank.ua

Таке рішення (№ 20/540-рк) було ухвалене 27 березня комітетом з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем Нацбанку.

Поляк Лєшек Чарнецкі опосередковано володіє понад 145 млн простих іменних акцій АТ «Ідея Банк». Це 44,98% статутного капіталу компанії. В руках Getin Holding Spółka Akcyjna фактично находяться усі 323,07 млн (100%) іменних акцій АТ «Ідея Банк».

Зазначається, що захід впливу був застосований у зв’язку з деякими порушеннями на термін, доки вони не будуть усунені. Як зазначив сам акціонер, НБУ прийняло таке рішення через «визнання небездоганною ділової репутації істотних учасників банку».

У Getin Holding пояснили, що Нацбанк України встановив пану Лєшеку та емітенту строк для усунення порушення банківського законодавства в 1 рік з дати прийняття рішення. На цей час право голосу передається довіреній особі, які визначить НБУ. Ідея Банк повинен до 14 квітня подати на розгляд Нацбанку кандидатури довіреної особи.

Раніше ми писали, що найбільші банки Франції можуть оштрафувати на $1,1 млрд за податкове шахрайство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ змінив нормативи резервування для підвищення ставок за депозитами: подробиці

Нагадаємо, що Мінюст Польщі ще у 2020 році подало клопотання про арешт мажоритарного власника та голови наглядової ради польського Idea Bank Лєшека Чарнецкі. Його звинувачували в шахрайстві, пов’язаному з фінансовою пірамідою GetBack.

В 2021 році Польський фонд банківських гарантій BFG став ініціатором примусової реструктуризації Idea Bank S.A., який з 3 січня 2021-го переданий польському банку Pekao S.A., щоб уникнути банкрутства.

Початок лютого 2023 року відзначився тим, що прокуратура Варшави подала клопотання про попереднє ув’язнення Лєшека Чарнецкі за справою GetBack (вона тягнеться ще з 2018 року), а також підозру в шахрайстві щодо 1140 клієнтів Idea Bank S.A. на 227 млн польських злотих.

Окрім Ідея Банку, з початку минулого року Нацбанк України застосовував позбавлення голосу до акціонерів Сенс Банку (раніше Альфа), банку «Український капітал», Першого інвестиційного банку, Банку Форвард, Мотор-Банку та Альтбанку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Сенс Банк оштрафували за порушення норм етичної поведінки

Національний банк визнав небездоганною ділову репутацію акціонерів Сенс Банку

Інвестори забирають із банків готівку рекордними з часів пандемії темпами — Bank of America

За матеріалами finclub.net, biz.censor.net.

Prompt
#НБУ #позбавив #бенефіціарного #власника #Ідея #Банку #права #голосу #що #відбувається

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар