Океанографи нанесли на карти 19 000 підводних гір і вулканів

Uncategorized

Група океанографів з інституту океанографії Скриппса спільно з колегами з інших університетів нанесла на карту 19 000 раніше невідомих підводних гір у Світовому океані, використовуючи дані радіолокаційних супутників. Знання підводного рельєфу необхідно при прокладанні підводних кабелів і дослідженні океанських течій.

Підводний вулкан на глибині 3400 м. Вид з супутника. https://agupubs.onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1029/2022EA002331

Група вчених з інституту океанографії Скриппса спільно з колегами з Національного університету Чунгнам та Гавайського університету нанесла на карту 19 000 раніше невідомих підводних гір та вулканів у Світовому океані, використовуючи дані радіолокаційних супутників.

Дно океану, як і суша, відрізняється великою різноманітністю рельєфу. Як і на суші, на дні океану піднімаються гори. Як і на суші, вони виникають в результаті зіткнення тектонічних плит один з одним або виверження вулканів. Нині на карту нанесена лише четверта частина морського дна, а це означає, що ніхто не знає, скільки підводних гір існує, і де вони знаходяться.

Це може стати проблемою для підводних човнів – двічі американські підводні човни стикалися з підводними горами, піддаючи ризику свої апарати і їх екіпаж. Але незнання підводних гір створює ще одну проблему. Це заважає океанографам створювати моделі, що відображають потоки океанічної води по всьому світу.

Підводні гори. Вид із супутника https://agupubs.onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1029/2022EA002331

У новій роботі дослідницька група поставила перед собою завдання виявити і нанести на карту якомога більше підводних гір. Для цього вчені використовували дані супутникових радарів. Звичайно, такі супутники не бачать підводні гори, але вони вимірюють рівень моря над ними, а він змінюється через зміну гравітаційного тяжіння, викликаного зміною підводного рельєфу. Так, вимірюючи рівень моря з високою точністю, вчені виявили 19 000 раніше невідомих підводних гір.

У своїй роботі команда зазначає, що серед інших важливих причин картографування океанського дна є допомога у видобутку корисних копалин на морському дні: підводні гори містять величезну кількість рідкісноземельних мінералів. Більш повні карти підводних гір також допоможуть геологам краще відобразити тектонічні плити та описати геомагнітне поле планети. Крім того, деякі підводні гори служать місцем проживання для величезної кількості морських організмів.

Але найголовніше, підводні гори мають дуже сильний вплив на глибоководні океанічні течії. Коли течії натрапляють на підводні гори, вони піднімаються вгору, несучи з собою більш холодну воду, і змішуються з теплим поверхневим шаром. Картографування таких течій стає все більш важливим, оскільки океани поглинають все більше тепла і вуглекислого газу з атмосфери і прісної води при таненні льодовиків через триваючу зміну клімату.

#Океанографи #нанесли #на #карти #підводних #гір #вулканів

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар