Оновлено оцінку майбутнього Києва та Харкова — Moody’s Investors Service

Лайфхаки

Одне з найбільших та найвідоміших рейтингових агентств світу Moody’s Investors Service змінило прогноз рейтингів для Києва та Харкова з «негативного» на «стабільний»

Оновлено оцінку майбутнього Києва та Харкова — Moody's Investors Service

Оновлено оцінку майбутнього Києва та Харкова — Moody’s Investors Service Фото: freepik.com, uk.wikipedia.org, pngwing.com

«Підтверджено їхню базову кредитну оцінку (BCA) на рівні Сaa3 та покращено прогноз рейтингів з «негативного» на «стабільний». Стабілізація прогнозів відображає оцінку Moody’s, згідно з якою в разі дефолту обох міст очікувані втрати кредиторів мають бути помірними та не перевищити 35%, незважаючи на соціальну та економічну шкоду, якої два міста продовжують зазнавати внаслідок затяжного військового конфлікту», — ідеться в повідомленні на сайті агентства.

У звіті Moody’s йдеться, що ці українські міста сьогодні погасили більшу частину свого боргу. Передбачається, що вони спроможні керувати непогашеними борговими зобов’язаннями, що наразі перебувають на досить низькому рівні. Поліпшення щодо Києва та Харкова відображає зниження невизначеності щодо ймовірності того, що кредитоспроможність впаде нижче за рівень Caa3.

В агентстві пояснюють, що обидва міста адаптувались до умов повномасштабної війни, продовжуючи виконувати адміністративні обов’язки за допомогою коригування послуг, які надаються, і мінімізації знижувального тиску на фінансові показники.

Цікаве по темі: Коли в Україні введуть прогресивну шкалу оподаткування — Гетманцев

«Підтвердження рейтингів двох міст на рівні Caa3 відображає оцінку Moody’s про те, що міста залишаються під сильним фінансовим тиском. Хоча вони загалом змогли виконувати свої адміністративні обов’язки та надавати базові послуги, зберігаючи при цьому сприятливі профілі боргу та ліквідності, проблеми, пов’язані з підтримкою цих результатів, є значними», — зазначається у звіті.

Moody’s пояснили, що під час війни Київ та Харків зіштовхуються з сильними потребами у фінансуванні, серед іншого, на реконструкцію. Це створить сильний тиск на фінансові показники та профіль ліквідності й означатиме, що ризик дефолту зберігається.

Рівень збирання податків нижчий, ніж до 24 лютого 2022 року, хоча він дещо відновився завдяки частковому поверненню переміщеного населення до міст. За 2023 рік цим містам вдалось досягти фінансового профіциту. За даними Moody’s, фінансові показники обох міст демонструватимуть менше погіршення у 2024 році завдяки адаптації до поточної ситуації.

Підтвердження рейтингів також відображає те, що обсяг непогашеного боргу обох міст суттєво нижчий, ніж 2 роки тому, при цьому (прямий) борг становив менше ніж 10% операційних доходів у минулому році.

У звіті зазначено, що більша частина непогашеного боргу припадає на центральний уряд як кредитора і весь він виражений у гривнях. Валовий операційний баланс (GOB) у минулому році становив 31% для Києва і 32% для Харкова. Цей показник для обох міст знизиться у 2024 році, але залишиться позитивним.

Такий результат відповідає бюджетному плану Харкова на цей рік, передбачаючи збалансований бюджет. Попри те, що бюджет Києва на 2024 рік вказує на фінансовий дефіцит через передбачені в бюджеті інвестиції в інфраструктуру, експерти Moody’s не очікують, що всі закладені в бюджет проєкти можуть бути реалізовані, а відтак очікує кращого фінансового результату, хоч і невеликого дефіциту.

Міста можуть витримати тривале обмеження доступу до ринку, оскільки жодне з них наразі не має суттєвих потреб у фінансуванні, має досить низький рівень прямого боргу та сьогодні має у своєму розпорядженні резерви ліквідності, достатні для управління їхніми потребами у витратах та обслуговування свого боргу, — зазначається у звіті Moody’s. Також йдеться, що обидва міста потенційно можуть отримати вигоду від зовнішньої гуманітарної, технічної та фінансової підтримки, яку надають міжнародні інститути або інші урядові ініціативи.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

Хто з українських чиновників задекларував найбільше криптовалюти — Опендатабот

НБУ хоче зобов’язати банки встановити відеонагляд за роботою кас

У Мінцифри розповіли, яких послуг чекати у Дії

За матеріалами biz.nv.ua.

Prompt
#Оновлено #оцінку #майбутнього #Києва #та #Харкова #Moodys #Investors #Service

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар