Ожиріння на різних етапах життя пов’язане з ризиком розвитку раку шлунково-кишкового тракту

Uncategorized

Дослідження показали, що існує зв’язок між надмірною вагою або ожирінням на різних етапах життя і підвищеним ризиком раку шлунково-кишкового тракту. Дослідження опубліковано в журналі JAMA Network Open.

Image by Bruno /Germany from Pixabay

Попередні дослідження показали, що ожиріння викликає запалення, яке змушує клітини ділитися швидше, що з часом збільшує ризик розвитку раку. У новому дослідженні, проведеному вченими Медичного центру Векснера Університету штату Огайо, вчені перевірили зв’язок між індексом маси тіла (ІМТ) на різних етапах життя і ризиком розвитку раку шлунково-кишкового тракту.

Дослідники зібрали дані від 131 161 пацієнта, які брали участь в скринінговому дослідженні раку передміхурової залози, легенів, колоректального раку і яєчників — клінічному випробуванні, в якому вивчалася ефективність скринінгових обстежень для зниження смертності від раку в період з 1993 по 2001 рік. Учасників рандомізували в групи втручання і контрольні групи. Суб’єкти з першої категорії пройшли скринінг на рак передміхурової залози, легенів, колоректальний рак і рак яєчників; контрольної — отримували стандартну допомогу.

Для цілей дослідження учасників розділили на вікові категорії: суб’єкти молодого віку (20 років), середнього (50 років) і старшого (від 55 років).

За учасниками спостерігали протягом 13 років. Дослідники виявили, що у суб’єктів з надмірною вагою в ранньому і більш пізньому дорослому віці, а також у тих, у кого була нормальна вага в ранньому дорослому віці і погладшав в більш пізньому дорослому віці, був підвищений ризик раку шлунково-кишкового тракту, в тому числі колоректального раку.

#Ожиріння #на #різних #етапах #життя #повязане #ризиком #розвитку #раку #шлунковокишкового #тракту

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар