Пінку з чадного газу використовували для терапії раку

Uncategorized

Їстівна пінка із чадним газом підвищує ефективність комбінованої терапії злоякісних новоутворень, показало дослідження на тваринних моделях.

Дослідники з Університету Айови використовували чадний газ, щоб підвищити ефективність протиракової терапії. Пінка, приготована з газу, подібно до збитих вершків, допомагає доставити до клітин інгібітори аутофагії — препарати, що уповільнюють процес переробки та знищення дисфункціональних клітин, характерні для ракових клітин.

Аутофагія — це природний процес переробки, при якому клітини розкладаються та переробляють пошкоджені або дисфункціональні внутрішньоклітинні компоненти. Нестача поживних речовин, окислювальний стрес та деякі інші умови посилюють деградацію. У ракових клітинах аутофагія спостерігається частіше, тому дослідники давно припустили, що її пригнічення може бути ефективним способом лікування захворювання.

Однак клінічні випробування дали суперечливі результати: у частини пацієнтів при введенні хлорохіну та гідроксихлорохіну — препаратів, що пригнічують аутофагію — дійсно спостерігалися помітні поліпшення, але у більшості змін не було. Примітно, що найкраще така терапія працювала у курців. Проаналізувавши результати випробування, дослідники зрозуміли, що вся справа у чадному газі: пацієнти вдихали його під час куріння, а він впливав на аутофагію.

Принцип виготовлення та дії питної пінки з газом. Зображення: Jianling Bi et al., Advanced Science

Щоб відтворити той самий ефект без шкідливих наслідків куріння, дослідники розробили кулінарну пінку, насичену чадним газом. Для цього вчені взяли звичайний сифон для приготування кулінарних пінок та мусів та додали чадний газ. Тестування на клітинних культурах раку простати, підшлункової залози та легень людини показало, що суміш «муса» з чадного газу та хлорохіну збільшила ефективність препарату у знищенні ракових клітин.

Після цього вчені протестували пінку на мишах із раком простати та підшлункової залози. Трьом тестовим групам давали суміш чадного газу з гідроксихлорохіном, або тільки чадний газ, або тільки препарат. Контрольна група не отримувала лікування. Через 21 день значне уповільнення росту пухлини спостерігалося у мишей, які отримували комбіновану терапію з газу та препарату. При цьому побічних ефектів у тварин не було відзначено.

Дослідники планують проведення клінічних випробувань нового методу, але для початку їм необхідно розробити оптимальне дозування, щоб чадний газ допомагав лікувати пухлину, але не шкодив іншим органам.

#Пінку #чадного #газу #використовували #для #терапії #раку

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар