Подивіться на метеорит, який врізався в атмосферу Землі над Ла-Маншем (відео)

Uncategorized

Об’єкт діаметром близько метра згорів в атмосфері в небі над Францією в ніч з 12 на 13 лютого.

Метеороїд-тверде небесне тіло, розмір якого менше астероїда – врізався в атмосферу Землі і згорів в небі над Північною Францією близько 3 години ночі за Гринвічем. Це тільки 7-й випадок в історії спостережень, коли невелике небесне тіло виявлено до зіткнення. Проте астрофотографи встигли підготуватися і зняти цю подію.

Спостереження зіткнення метеороїда з землею в небі над Північною Францією. Відео: Kevin (@tymlaly76700), Twitter

За інформацією Міжнародної метеорної організації, метеороїд Sar2667 вперше спостерігав Кріштіан Сарнецький з обсерваторії GINOP KHK в Угорщині майже за 7 годин до зіткнення. Відкриття швидко підтвердили астрономи обсерваторії Вишняна в Хорватії, після чого не менше 8 обсерваторій спостерігали за його рухом.

Спостереження зіткнення метеороїда з землею з Брайтона, Великобританія. Відео: Kade (@Kadeflowers), Twitter

Через невеликий розмір метеороїд не представляв небезпеки для Землі – він сформував вогненну кулю і, за попередніми даними, повністю згорів в атмосфері нашої планети. Але рідкісне відкриття свідчить про розширення можливостей для астрономічного спостереження. Той факт, що астрономи навчилися ідентифікувати невеликі об’єкти до зіткнення, свідчить, що мережа пошуку потенційно небезпечних навколоземних об’єктів працює ефективно.

Дослідники відзначають, що це тільки сьомий раз, коли невеликий об’єкт вдається розглянути до зіткнення, точно передбачити його траєкторію, час і місце зіткнення із земною атмосферою. Попередня подібна подія сталася 19 листопада 2022 року. Тоді астрономи відкрили нове небесне тіло 2022 WJ1 приблизно за три години до зіткнення.

Спостереження зіткнення метеороїда з землею з Сассекса, Великобританія. Відео: Krisztina Almasi-Tucknott (@KrisztiUk), Twitter


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук#Подивіться #на #метеорит #який #врізався #атмосферу #Землі #над #ЛаМаншем #відео

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар