Подивіться на рідкісне атмосферне явище STEVE в небі над Новою Зеландією

Uncategorized

Фотограф Ян Гріффін опублікував в своїй соціальній мережі STEVE — оптичне явище, що нагадує полярне сяйво, при якому довга смуга світла сяє в нічному небі.

Ян Гріффін — фотограф з Нової Зеландії — зробив фотографії і зняв відео рідкісного атмосферного явища під час сильної магнітної бурі, яка вибухнула на Землі в минулі вихідні. Сяюча фіолетова стрічка в нічному небі на знімках — рідкісний приклад STEVE в південній півкулі.

STEVE в небі над Новою Зеландією. Зображення: Ian Griffin

STEVE (Strong Thermal Emission Velocity Enhancement) нагадує полярне сяйво і також виникає під час геомагнітних бур, але насправді це інше явище. Це явище формується гарячими стрічками газу з температурою близько 3 000°C, що протікають через магнітосферу Землі зі швидкістю, що перевищує 6 км/с на висоті близько 450 км над Землею.

Хоча фотографи знімали STEVE протягом десятиліть, офіційно вчені «відкрили» це явище менше 10 років тому. За цей час дослідники показали, що воно істотно відрізняється від полярних сяйв: STEVE спостерігається рідше і частіше видно в областях, розташованих ближче до екватора, ніж традиційна область полярних сяйв.

STEVE в небі над Новою Зеландією. Відео: Ian Griffin

Полярні сяйва виникають, коли електрони і протони з магнітосфери Землі падають в іоносферу. Супутниковий аналіз показав, що на відміну від цього явища STEVE не супроводжується падінням заряджених частинок в іоносферу. Дослідники відзначають, що дуга STEVE пов’язана з дуже швидким потоком частинок — приблизно в п’ять разів швидше, ніж в полярних сяйвах.

Одна з гіпотез передбачає, що цей сильний потік плазми збуджує молекули азоту в атмосфері, які потім взаємодіють з молекулами кисню, створюючи оксид азоту. Цей оксид азоту, рідко зустрічається в нашій атмосфері, заряджається енергією і світиться, випромінюючи світло в фіолетовому діапазоні видимого спектра.


#Подивіться #на #рідкісне #атмосферне #явище #STEVE #небі #над #Новою #Зеландією

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар