Послухайте, як звучить сонячна плазма, яка обрушується на Землю

Uncategorized

В рамках нового проекту цивільних вчених Heliophysics Audified: Resonances in Plasmas беззвучні хвилі перетворилися в звуки хрускоту і свисту.

Магнітне середовище Землі наповнене симфонією звуків, які людський слух не сприймає. Ультранизькочастотні хвилі навколо планети «відображають драматичні відносини між Землею і Сонцем», повідомляє НАСА.

Тепер в рамках нового проекту цивільних вчених HARP (Heliophysics Audified: Resonances in Plasmas) ці беззвучні хвилі перетворилися в звуки хрускоту і свисту.

Автори і права: НАСА / Лабораторія концептуальних зображень Центру космічних польотів імені Годдарда

«Що мене найбільше захоплює в проекті HARP, так це можливість для цивільних вчених робити нові відкриття в геліофізичних дослідженнях за допомогою аудіоаналізу, — сказав Майкл Хартінгер, головний дослідник проекту і геліофізик з Інституту космічних наук в Колорадо. — Нам потрібна їхня допомога, щоб зрозуміти складні закономірності в навколоземному космічному  середовищі».

Між Землею і Сонцем простір насправді не порожній, а заповнений сумішшю заряджених частинок — плазма. Вона «летить» від Сонця і викидається постійним потоком, який вчені називають сонячним вітром. Коли ця сонячна плазма стикається з Землею, вона змушує лінії магнітного поля і плазму навколо планети вібрувати, як струни арфи, виробляючи наднизькочастотні хвилі.

У відео нижче ви можете їх почути.

#Послухайте #як #звучить #сонячна #плазма #яка #обрушується #на #Землю

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар