Поїдання консервованих овочів підвищило ризик раку і інсульту

Uncategorized

Китайські вчені провели велике дослідження за участю майже півмільйона людей і з’ясували, що наявність в раціоні консервованих овочів підвищує ризик розвитку геморагічного інсульту і раку кишечника.

Овочі корисні для нашого здоров’я: наприклад, часте вживання в їжу свіжих овочів знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Однак багато людей, не маючи можливості ставити на стіл салати зі свіжих овочів, замінюють їх консервованими, попередньо поміщеними в розсіл для кращого збереження.

Але вживання консервованих овочів виявилося далеко не так безневинно: раніше вчені виявили зв’язок між вживанням великої кількості маринованих огірків або помідорів і раку. Так, кожні додаткові 40 грамів консервованих овочів щодня на 15 відсотків підвищували ризик розвитку раку шлунка.

Щоб уточнити, яким чином вживання великої кількості консервованих овочів впливає на людське здоров’я, дослідники з Медичної школи Чжецзянського університету (КНР) протягом 10 років провели дослідження за участю 440 415 осіб у віці від 30 до 79 років. Кількість споживаних консервованих овочів вчені оцінювали за допомогою опитувальників, а також весь цей час вели спостереження за життям і здоров’ям цих людей.

За час спостереження зареєстрували 28 625 смертей: 10 392 людини померли від раку, 10 924 — від серцево-судинних захворювань, 7309 — від інших причин. При цьому вживання консервованих овочів лише незначно підвищило ризик померти від проблем з серцем, але зробило куди більший вплив на ризик геморагічного інсульту або раку травного тракту, особливо раку стравоходу. Також у людей, що вживали в їжу велику кількість консервованих овочів, частіше були підвищені кров’яний тиск і індекс маси тіла.

Таким чином, хоча дослідження не встановило конкретний зв’язок між погіршенням здоров’я і вживанням в їжу консервованих овочів, автори дослідження, опублікованого в журналі BMC Medicine, прийшли до висновку: часте включення в раціон маринованих або солоних огірків і помідорів може серйозно підвищити ризик смерті від інсульту або раку стравоходу.

#Поїдання #консервованих #овочів #підвищило #ризик #раку #інсульту

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар