Президент Аргентини дозволив провінціям мати в обігу власну валюту

Лайфхаки

Президент Хав’єр Мілей вважає, що в кінцевому підсумку вартість проєктів визначить ринок

Президент Аргентини дозволив провінціям мати в обігу власну валюту

Фото: freepik.com

Президент Аргентини Хав’єр Мілей пообіцяв не протидіяти спробам провінцій запустити власні валюти. Ця заява стосується публічної тиради між Мілеєм і Рікардо Кінтелою, губернатором провінції Ла-Ріоха.

14 січня в інтерв’ю Radio Mitre Мілей підтвердив, що юридично не заперечуватиме проти створення місцевих валют провінційною владою Аргентини. Президент вважає, що ринок зрештою визначить вартість проєктів, однак він попередив, що “квазівалюти” підштовхнуть інфляцію, а тих, хто їх приймає, зрештою вважатимуть шахраями:

“Ті, хто отримує виплати у квазівалютах від безвідповідальних губернаторів, явно побачать втрату своїх доходів […] Те, що не буде забрано у них через бюджетне коригування, буде забрано у них через інфляцію у квазівалюті”.

Кінтела, губернатор Ла-Ріохи, намірився створити окрему валюту для провінції після того, як Мілей девальвував аргентинське песо на 50%, щоб втихомирити стрімко зростаючу інфляцію в країні, яка перебуває на найвищому рівні за останні 32 роки. Новий президент також скоротив кошти, що виділяються з федерального бюджету провінціям.

Назвавши такі заходи “відмовою нації” і пославшись на необхідність виплачувати зарплату поліції, Кінтела звернувся до законодавчих зборів Ла-Ріохи з проханням підготувати правову базу для карбування місцевої валюти.

У грудні 2023 року губернатор провінції Буенос-Айрес Аксель Кісільоф також публічно обговорював питання про випуск місцевої валюти.

Раніше ми писали про те, що Coinbase запропонувала Бразилії та Аргентині запустити Біткоїн як єдину валюту регіону.

Вам може бути це цікаво:

Prompt
#Президент #Аргентини #дозволив #провінціям #мати #обігу #власну #валюту

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар