Приватний місячний модуль Peregrine згорить в атмосфері Землі

Uncategorized

Місяцехід Peregrine, розроблений компанією Astrobotic Technologies, завершить свою місію не продовженням терміну експлуатації, а розпадом в атмосфері Землі 18 січня. Таке рішення було прийнято після консультацій з NASA. Як повідомляється на сайті компанії, при вході в атмосферу будуть спалені дві капсули з кремованими останками десятків людей і однієї собаки.

Peregrine є одним з двох місячних посадкових модулів, розроблених компанією Astrobotic Technologies. Цей компактний модуль призначений для транспортування до 120 кілограмів корисного вантажу на поверхню або орбіту Місяця за ціною 1,2 мільйона доларів за кілограм при доставці на поверхню Місяця і 300 000 доларів за кілограм при доставці на орбіту Місяця. Оснащений сонячними батареями для живлення, модуль розрахований на роботу протягом одного місячного дня і використовує п’ять основних гідразинових двигунів разом з чотирма двигунами орієнтації для маневрування.

Перший політ Peregrine стартував у космос 8 січня 2024 року на борту ракети-носія “Вулкан Центавр”. Його вантаж включав малі місяцеходи зі США та Мексики, вісім наукових інструментів від NASA та Німецького аерокосмічного центру (DLR), а також пам’ятні дошки та капсули часу. Зокрема, посадковий модуль доставив меморіальні капсули з космічних станцій Celestis та Elysium Space, що містять людський прах та зразки ДНК. Серед попелу були прах відомого письменника-фантаста Артура Кларка, зірок “Зоряного шляху” Джина Роденберрі, Маджела Баррета Роденберрі, Нішель Ніколс, ДеФореста Келлі та собаки на ім’я Індіка-Лапша Фабіано.

Однак місія зіткнулася з проблемою, коли на початку польоту розірвався бак з окислювачем, що призвело до витоку. Відтак, плани щодо висадки на Місяць були скасовані. Компанія мала на меті підвищити орбіту модуля, щоб продовжити термін його експлуатації, і успішно активувала більшість корисних навантажень, зберігаючи при цьому належну орієнтацію. Проте, на сьомий день НАСА рекомендувало дозволити космічному апарату знову увійти в атмосферу Землі, щоб мінімізувати космічне сміття. Це контрольоване входження в атмосферу заплановане на 18 січня.

#Приватний #місячний #модуль #Peregrine #згорить #атмосфері #Землі

Source link

Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар