резерви центробанку переведуть у дорогоцінний метал

Лайфхаки

Центральні банки країн продовжують масово скуповувати “жовтий метал”. Це може свідчити про те, що позиції долара США як резервної валюти серйозно похитнулися

gold

Фото: pixabay.com

Золотодобувні компанії, що працюють у Китаї, збільшили обсяги виробництва у першому кварталі 2023 року. Згідно з галузевими звітами, китайській добувній промисловості вдалося досягти рівня виробництва, аналогічного з показниками до коронакризи — майже 33 тонни. Однак наведені дані ще далекі від рекордів минулих років.

Наприклад, 2016 року в КНР видобули 453 тонни. Відновлення обсягів видобутку золота у Китаї має ключове значення як країни, так решти світу. Останнім часом центробанки почали масово скуповувати «жовтий метал». У березні Всесвітня рада із золота заявила, що фінустанови, ймовірно, продовжать активно купувати дорогоцінний метал плоть до кінця поточного року.

Лише у Китаї центробанк додав у свої резерви понад 100 тонн за останні кілька місяців. Національний золотий запас Пекіна оцінюється у 2068 тонн. Цікаво, однак, що найбільшим покупцем золота минулого року був центральний банк Туреччини, де, як і раніше, лютує гіперінфляція.

Аналітики вважають, що ця нова золота лихоманка на державному рівні може бути пов’язана з планами можливої відмови від долара США як резервної валюти. Резерви центральних банків у доларах впали до 47% у 2022 році, що деякі експерти інтерпретують як втечу від американської валюти до традиційного ощадного засобу – золота.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Microsoft Teams з’явиться платіжний сервіс: хто зможе скористатися ним

Ми раніше повідомляли, що кілька нормативних актів, прийнятих минулого року, суттєво змінили законодавчу базу, яка регулює надання платіжних послуг небанківськими організаціями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Частка непрацюючих кредитів продовжує зростати: статистика НБУ за перший квартал

П’ять українських фінтех-стартапів приєдналися до грантової програми Mastercard Start Path Ukraine

За матеріалами сайту bitcoin.pl

Prompt
#резерви #центробанку #переведуть #дорогоцінний #метал

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар