Родича піраньї із зубами, схожими на людські, знайшли в Амазонці

Uncategorized

Новий вид відрізняється “міткою” Темного Володаря з роману Толкієна.

by @freepik

Новий вид прісноводної риби паку з підродини піраньєвих в Амазонці. Названий на честь темного володаря Саурона, головного антагоніста з роману-епопеї Джона Толкієна “Володар перснів”, вид майже 200 років “ховався” серед схожих риб.

Нещодавно ідентифікований вид мілеус Саурона (Myloplus sauron) – це прісноводні променепері риби паку, близький родич піраній. Вчені виявили M. sauron, вивчаючи майже ідентичний вид мілеус Шомбургка (M. schomburgkii), який було вперше виявлено в Амазонці 1841 року, але відтоді його мало вивчали.

Науковці провели генетичний аналіз популяції M. schomburgkii, який показав, що вона насправді складається з трьох окремих видів: M. schomburgkii, M. sauron і M. aylans. Після ретельного вивчення риб дослідники також помітили майже непомітні фізіологічні відмінності між трьома видами.

Фотографія Мілеуса Саурона. Зображення: Neotropical Ichthyology

Особливість мілеуса Саурона – чорна смуга на боці, яка нагадує Око Саурона, гігантське вогняне око, за допомогою якого темний володар стежив за Середзем’ям. “Його візерунок дуже схожий на Око Саурона, особливо в поєднанні з помаранчевими плямами на тілі”, – каже Руперт Коллінз, співавтор дослідження з Музею природної історії в Лондоні.

Паку і піраньї належать до підродини піранієвих, часто вважаються агресивними, кровожерливими хижаками. Але більшість представників обох груп насправді всеїдні і віддають перевагу переважно рослинній дієті. Наприклад, у більшості паку плоскі, схожі на людські зуби, які допомагають їм розгризати рослинну їжу, а не розривати плоть.

Стаття Родича піраньї із зубами, схожими на людські, знайшли в Амазонці з’явилася спочатку на Цікавості.

#Родича #піраньї #із #зубами #схожими #на #людські #знайшли #Амазонці

Source link

Оцініть статтю