Росія та Китай підвищують ціну на золото: подробиці

Лайфхаки

Не секрет, що золото має тенденцію до зростання в часи невизначеності, оскільки цей дорогоцінний метал залишається важливим засобом збереження вартості в усьому світі. Враховуючи цей факт, не дивно, що останніми місяцями метал продовжує зростати (навіть досяг нового історичного максимуму понад $2200 на початку березня)

Росія та Китай підвищують ціну на золото: подробиці

Росія та Китай підвищують ціну на золото: подробиці Фото: chat.openai.com

За останні роки золото так зросло, що інвестиції в цей дорогоцінний метал у 1999 році забезпечили б значно більше зростання, ніж інвестиції у фонд, що відслідковує індекс S&P 500, зроблені приблизно в той же час.

Як зазначає Майк Макглоун з Bloomberg у своїй статті в Х, тенденція стала настільки сильною, що золото почало перетворювати свій попередній рівень опору в $2 000 за унцію на нову зону підтримки, причому значною мірою зміцнення цього товару зумовлене «необмеженою дружбою» між президентами Сі Цзіньпіном і путіним.

Цікаве по темі: Золото знову рекордно здорожчало: причини

Як російсько-китайське партнерство сприяє зростанню цін на золото

Зміцнення відносин між росією і Китаєм — особливо після того, як агресор був відрізаний від більшої частини світу після вторгнення в Україну в 2022 році — ініціювало кілька процесів, які значною мірою сприяли зростанню популярності золота.

З одного боку, дружба між країнами посилила відчуття глобальної нестабільності, оскільки позиція обох країн сприймається більшою частиною глобальної півночі як загрозлива, що призводить до «втечі в золото».

Крім того, потреба рф обійти санкції, запроваджені у 2022 році, та її відносний успіх у пошуку альтернативних торговельних партнерів спричинили тенденцію до дедоларизації світової торгівлі.

Дійсно, хоча основна частина торгівлі все ще здійснюється з використанням американської валюти, спостерігається помітне зростання використання китайського юаня та місцевих національних валют. Це, ймовірно, також сприяло активізації діяльності урядів по всьому світу в напрямку накопичення золота (як спосіб зміцнення національних резервів).

Крім того, санкції, запроваджені проти росії, мали значний вплив на європейську економіку — як через реальні наслідки, такі як втрата доступу до дешевого російського викопного палива, так і через побоювання ще гірших наслідків, які ще не проявилися, — що сприяло усвідомленню необхідності «втечі до безпечного місця».

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

HSBC першим серед банків токенізував золото

Ціни на золото зросли до історичного максимуму: скільки коштує

До скількох подорожчає золото — прогноз Citi

За матеріалами finbold.com.


Prompt
#Росія #та #Китай #підвищують #ціну #на #золото #подробиці

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар