Розмови по мобільному телефону пов’язали з підвищеним тиском

Uncategorized

Китайські вчені дізналися, що розмови мобільним телефоном протягом 30 хвилин і більше на тиждень пов’язані з підвищеним ризиком гіпертонії.

Майже три чверті населення земної кулі у віці 10 років і старше мають мобільні телефони. Приблизно 1,3 мільярда людей від 30 до 79 років при цьому страждають від гіпертонії. Високий кров’яний тиск – основний фактор ризику серцевого нападу та інсульту, що виступає провідною причиною передчасної смертності в світі.

Вчені з Національного Центру клінічних досліджень захворювань нирок (Китай) вирішили дізнатися, чи є зв’язок між гіпертонією і розмовами через мобільний телефон. Для цього вони використовували дані британського біобанку, куди увійшли 212 046 осіб у віці від 37 до 73 років. Свої висновки вчені представили в European Heart Journal Digital Health.

Інформацію про те, наскільки часто випробовувані користувалися мобільними телефонами, дослідники зібрали за допомогою спеціальної програми, що враховує кількість годин розмов по мобільному зв’язку в тиждень.

Були зроблені поправки на вік, стать, індекс маси тіла, приналежність до тієї чи іншої раси, сімейний анамнез гіпертонії, освіту, статус куріння, рівень холестерину і глюкози в крові, функцію роботи нирок, прийом лікарських препаратів та інші фактори ризику підвищеного тиску.

Середній вік учасників становив 54 роки, 62 відсотки – жінки, 88 відсотків – мобільні телефони. За 12 років спостережень у 13 984 осіб розвинулася гіпертонія. З’ясувалося, що у тих учасників, які розмовляли через телефон 30 і більше хвилин в тиждень, ймовірність виникнення гіпертонії в середньому була вище на 12 відсотків, ніж у випробовуваних, які витрачали на це заняття менше часу.

Якщо говорити зокрема, то вчені з’ясували: щотижнева розмова через телефон від 30 до 59 хвилин підвищує ризик розвитку гіпертонії на вісім відсотків, одна-три години — на 13, чотири-шість годин — на 16, більше шести годин — на 25 відсотків. При цьому ймовірність розвитку гіпертонії була вище у тих учасників, у яких в сімейному анамнезі вже було захворювання. Результати виявилися однаковими як для жінок, так і для чоловіків.

#Розмови #по #мобільному #телефону #повязали #підвищеним #тиском

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар