Розроблено прототип батареї на бактеріях, яка буде працювати навіть через 100 років

Uncategorized

Дослідники розробили акумулятор, який використовує спороутворюючі бактерії для виробництва електроенергії.

Інженери з Бінгемтонського університету використовували спороутворюючі бактерії, для створення біобатареї, яка може зберігатися протягом тривалого часу і потенційно буде працювати навіть через 100 років.

Паливний елемент розміром з монету був запечатаний шматком каптонової стрічки — матеріалу, який може витримувати високі і низькі температури. Це дозволило законсервувати матеріал для тривалого зберігання. Коли стрічка була видалена і всередину потрапила волога, бактерії змішалися з хімічним зародком, який стимулював мікроби виробляти спори.

Разработан прототип батареи на бактериях, которая будет работать даже через 100 лет

Схема будови біоакумулятора. Зображення: Maryam Rezaie, Seokheun Choi, Small

Енергії біохімічних реакцій було досить для живлення світлодіода, цифрового термометра або невеликих годин. Дослідники також встановили, що теплова активація бактеріальних спор скоротила час виходу на повну потужність з 1 години до 20 хвилин, а підвищення вологості призвело до збільшення електричної потужності. Після тижня зберігання при кімнатній температурі вироблення електроенергії знизилася всього на 2%.

Загальна мета полягає в тому, щоб розробити мікробний паливний елемент, який можна зберігати протягом відносно тривалого періоду часу без зниження біокаталітичної активності, а також швидко активувати шляхом поглинання вологи з повітря, – говорить Сохин Чой, співавтор дослідження

Дослідники відзначають, що поточний прототип — тільки початок досліджень. Хоча він демонструє хороші результати для повноцінного впровадження і заміни біоакумуляторами традиційних батарей такий паливний елемент повинен швидше включатися і виробляти більшу напругу.

#Розроблено #прототип #батареї #на #бактеріях #яка #буде #працювати #навіть #через #років

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар