Середньорічна температура Землі піднялася на 1,7 градуса Цельсія з середини XIX століття

Uncategorized

Ця цифра, заснована на вивченні стародавніх морських губок, істотно вища за наявні оцінки ООН, повідомили американські та австралійські океанологи. Висновки вчених були опубліковані в журналі Nature Climate Change.

© cikavosti.com

Австралійські та американські океанологи отримали під час вивчення стародавніх морських губок перші хімічні свідоцтва того, що середні температури на Землі зросли приблизно на 1,7 градуса Цельсія з середини 1860-х років, що помітно вище за поточні оцінки експертів ООН.

Учені вивчали зразки губок виду Ceratoporella nicholsoni, які можна знайти в мілководних районах Карибського моря. Аналіз вмісту стронцію в різних шарах оболонок цих губок дав змогу визначити температури в Карибському морі з 1700 по 2020 рік і зробити висновок про глобальне потепління.

Дослідження показало, що середньорічна температура Землі нині на 1,7-1,71 градуса вища, ніж у середині XIX століття, що перевищує прогнози ООН. Учені попереджають, що світові температури продовжать зростати, і до кінця поточного десятиліття можуть перевищити доіндустріальні значення на два градуси Цельсія, що ставить під сумнів цілі Паризької угоди.

Глобальне потепління вже має серйозні наслідки, включно зі збільшенням рівня світового океану завдяки таненню льодів і зміною кліматичних умов у всьому світі.

#Середньорічна #температура #Землі #піднялася #на #градуса #Цельсія #середини #XIX #століття

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар