Скільки кредитів видали банки українцям в гривні та валюті — Гетманцев

Лайфхаки

У другій половині 2023 року кредитування поступово почало відновлюватись, однак досі помітно відстає проти довоєнного рівня

Скільки кредитів видали банки українцям в гривні та валюті — Гетманцев

Скільки кредитів видали банки українцям в гривні та валюті — Гетманцев Фото: pixabay.com

Про це у Telegram повідомив Данило Гетманцев, народний депутат, голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

За оперативними даними Нацбанку України, за минулий рік кредити бізнесу і населенню у всіх валютах скоротились на 1% (мінус 10 млрд грн), сягнувши майже 1 трлн грн.

«Кредитування бізнесу у гривні почало відновлюватись з другої половини року, утім за рік такі кредити все ж скоротились на 0,7% («мінус» 4 млрд грн) до 516 млрд грн», — зазначає Гетманцев.

Він додає, що кредитування населення у гривні також показало кращу динаміку у другій половині 2023 року, а темпи його відновлення були більш жвавими (+6,6% або +13 млрд грн).

Головним рушієм кредитування стали державні програми здешевлення вартості запозичень (5-7-9 і єОселя).

У цілому кредитування в національній валюті зросло на 1,3% (+9 млрд грн). У цей час, кредитування у валюті продовжувало скорочуватись: сумарно по кредитам бізнесу і населення на 8% (мінус $0,6 млрд).

Цікаве по темі: НБУ зобов’язав фінустанови розкривати умови надання кредиту

«У порівнянні з довоєнним рівнем кредитування продовжує стагнувати. Це об’єктивна тенденція через збільшення частки NPL і відрахувань в резерви, підвищення банківських ризиків, посилення вимог до нових кредитів, погіршення фінансового стану позичальників, необхідність проведення відносно жорсткої монетарної політики із привабливими позитивними ставками по гривневим активам для стабілізації валютних та інфляційних очікувань», — зазначив Данило Гетманцев.

За його словами, кредити резидентам до ВВП у 2023 році очікувано скоротяться (до 15,3% ВВП). І це, на жаль, дуже і дуже низький показник рівня проникнення кредитів в економіку. До війни цей показник становив близько 20% ВВП. А для прискорення зростання після війни і підтримки стійких темпів розвитку надалі його значення має поступово збільшуватись принаймні до 40% ВВП.

Раніше ми писали, що за перший тиждень 2024 року 465 українських підприємства отримало кредитів за програмою «Доступні кредити» на 2,2 млрд грн.

«У 2023 році найбільше підприємці взяли кредитів на поповнення обігових коштів — 47 млрд грн та антивоєнних кредитів — 16 млрд грн. Окрім того, 13 млрд грн кредитів взяли аграрії на підтримку посівної кампанії, 12 млрд грн бізнес взяв на реалізацію інвестиційних проєктів, 8 млрд грн — було видано переробним підприємствам», — йдеться у звіті Мінекономіки.

Зі старту програми (лютий 2020 року) українським бізнесам було видано 79 тис. кредитів на суму 269 млрд грн.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

Скільки Україна планує отримати від приватизації у 2024 році — Гетманцев

Майбутнє миттєвих платежів, онлайн-кредитування та оплата криптовалютою: інтерв’ю з Олександром Лапко, CEO RozetkaPay

Перспективи інвестування в ОВДП у 2024 році: аналітика

Prompt
#Скільки #кредитів #видали #банки #українцям #гривні #та #валюті #Гетманцев

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар