Стейблкоїн USD Coin (USDC) втратив прив’язку до долара США: Що відбувається

Лайфхаки

Стейблкоїн USDC від Circle переживає період підвищеної турбулентності. Вийде він із цього періоду переможцем чи піде у непам’ять, спробуємо розібратися

У п’ятницю, 10 березня, Департамент фінансового захисту та інновацій Каліфорнії закрив Silicon Valley Bank (SVB) через нестачу ліквідності та неплатоспроможності й перевів його під управління Федеральної корпорації зі страхування вкладів США (FDIC).

Того ж вечора Circle повідомили у Twitter, що в банку Silicon Valley Bank на зберіганні залишилося $3,3 млрд резервів компанії. Загалом резервів у Circle на $42 млрд у різних банках.

Після цієї новини стурбовані інвестори викупили токени на суму понад $1,6 млрд, що призвело до втрати доларової прив’язки USDC та сильного дисбалансу найбільшого своп-пулу стейблкоїнів на децентралізованій фінансовій платформі Curve. Капіталізація USDC впала на 14,07% менш ніж за добу, і на цей час становить $37,3 млрд. USD Coin (USDC) торгується по $0,91.

USDC втратив свою прив’язку й на численних біржах. Американська Coinbase призупинила конвертацію USDC у долари США, назвавши причиною закриття банків у вихідні. Платформа додала, що планує поновити процес у понеділок. Криптовалютна біржа Binance призупинила автоматичну конвертацію USDC у BUSD «через поточні ринкові умови».

До речі, алгоритмічний стейблкоїн DAI, який минулого року пережив крах UST/LUNA, також втрачає свою прив’язку до долара. Його вартість знизилася на 10% до 90 центів за 1 DAI. DAI забезпечений на 48% USDC, відв’язування від долара USDC спровокувало відв’язування від долара й DAI.

Чи достатньо великі резерви у Circle, щоб повністю підтримати USDC?

На кінець січня грошові резерви Circle перебували у фінансових установах, регульованих США, включаючи Bank of New York Mellon, Citizens Trust Bank, Customers Bank, New York Community Bank, підрозділ Flagstar Bank, NA, Signature Bank, Silicon Valley Bank і Silvergate Bank.

У звіті стверджується, що у всіх цих установах зберігається близько $9,88 млрд, хоча на своїй сторінці прозорості Circle заявляє, що ця цифра становить $11,4 млрд. Це близько 26,3% резервів Circle, решта яких зберігаються в казначейських цінних паперах США.

Загальні резерви Circle у розмірі $42,3 млрд були лише на 0,1% вищими, ніж непогашена дебіторська заборгованість у вигляді токенів на суму $42,2 млрд. За ймовірними даними — з урахуванням втрат від розпродажу активів банку Silicon Valley Bank, якщо не станеться «викуп» або державне втручання — втрати Circle можуть становити до $200-350 млн від вкладених $3,3 млрд, що може бути відшкодовано з процентного прибутку щодо розміщення коштів в американських облігаціях.

Банк SVB відігравав неабияку роль для венчурних фірм, що підтримують криптовалютний ринок. Наприклад, у клієнтській базі фінансового інституту значилися Andreessen Horowitz (a16z), Pantera Capital, Sequoia Capital, Blockchain Capital, Dragonfly Capital та Castle Island Ventures.

Швидкий крах Silicon Valley Bank, 16-го за величиною комерційного банку в США з активами на суму понад $200 млрд, привернув найбільшу увагу за останні 24 години на фондовому ринку та у криптовалютному бізнесі. Банкрутство Silicon Valley Bank є другим за масштабами в історії фінансової індустрії США та найруйнівнішим з часів фінансової кризи 2008 року.

Однак головним питанням залишається — чи зможе Circle пережити понеділок, коли безліч арбітражерів почнуть обмінювати свої USDC на реальні долари й спустошувати всі запаси резервів у банках-партнерах Circle? Чи зможе Circle пережити набіг вартістю $10-15 млрд?

Раніше ми писали про як Silicon Valley Bank втратив 60% ринкової вартості за одну ніч.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Prompt
#Стейблкоїн #USD #Coin #USDC #втратив #привязку #до #долара #США #Що #відбувається

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар