Світ океану знайшли у маленької, але небезпечної зірки

Uncategorized

У Чумацькому Шляху існують мільярди екзопланет-кандидатів, з них НАСА знайшла вже більше 5 000 об’єктів. Астрономи тільки що додали ще один позаземний світ в цей список.

Нова екзопланета належить до класу міні-нептунів (вона менш масивна, але все ще нагадує Нептун). Її назвали HD 207496b. Вона обертається навколо молодого яскравого карлика К-класу HD-207496. Це зірка менше і червоніше від Сонця.

Дослідження показало, що щільність HD 207496b нижче, ніж у Землі, а, значить, вона «не зовсім кам’яниста», пишуть вчені. Швидше за все в складі екзопланети значна кількість води або газу, можливо, того й іншого. Щоб з’ясувати напевно, астрономи вивчили внутрішню структуру HD 207496b, використовуючи моделювання випаровування.

Воно показало, що якщо екзопланета відрізняється багатою газом атмосферою з водню і гелію, цей стан тимчасовий. Протягом найближчих 520 млн років, її зірка повністю позбавить екзопланету зовнішньої оболонки, що робить HD-207496 небезпечною для небесного об’єкта. Можливо, що її атмосфера вже зникла, а HD 207496b — це вже просто океанічний світ.

Подальші спостереження за HD 207496b дозволять дослідникам більше дізнатися про склад міні-нептуна. Також астрономи відзначили, що поглиблена характеристика молодих екзопланет дасть вченим більше даних про фізичні процеси, які формують планетні системи.

Стаття Світ океану знайшли у маленької, але небезпечної зірки з’явилася спочатку на Цікавості.

#Світ #океану #знайшли #маленької #але #небезпечної #зірки

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар