Техніка роботи з мишею і клавіатурою пророкує стрес у офісного співробітника

Uncategorized

Люди, які знаходяться в стресі, працюють з мишею і клавіатурою не так, як їх «розслаблені» колеги. Дослідження опубліковано в журналі Journal of Biomedical Informatics.

Дослідники зі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха (ETH Zurich) розробили модель, яка виявляє стрес на робочому місці тільки по тому, як люди друкують і рухають комп’ютерною мишею. Цей підхід допоможе виявити стрес на ранній стадії і запобігти вигорянню.

Щоб розробити свою модель стресу, дослідники спостерігали за 90 учасниками експерименту в лабораторії. Їх попросили виконувати звичайні офісні завдання, які були максимально наближені до реальних умов. Наприклад, серед завдань були аналіз різних даних, планування і узгодження зустрічей.

Дослідники записували дані про те, як учасники маніпулювали мишею і друкували на клавіатурі. Крім того, вони збирали дані про частоту серцевих скорочень (ЧСС) і періодично проводили опитування, щоб виявити рівень стресу.

Контрольній групі створили умови для роботи без перешкод, іншим — навпаки постійно створювали різні проблеми. Наприклад, робота постійно переривалася повідомленнями в чаті, або учасників просили терміново відірватися і взяти участь в співбесіді.

Результати експерименту показали, що люди, які знаходяться в стресі, керують мишкою і працюють з клавіатурою інакше. Точність переміщення курсора у них знижується, і він проходить більшу відстань по екрану. Навпаки, люди в спокійному стані переміщують мишу плавно по найкоротшій дистанції до потрібного місця. Більш того, люди, які відчувають стрес в офісі, роблять більше помилок при наборі тексту. Вони пишуть уривками, роблячи безліч коротких пауз.

Дослідники відзначають, що результати моделі, сформованої в результаті навчання на зібраних в процесі експерименту даних, пророкують стрес у працівників краще, ніж аналіз ЧСС. Вони вважають, що дані цієї моделі можна використовувати для моніторингу на робочому місці і своєчасного виявлення небезпечних симптомів. Але для початку треба опрацювати систему захисту даних, яка забезпечить анонімність працівників.

Люди візьмуть і будуть використовувати нашу технологію тільки в тому випадку, якщо ми зможемо гарантувати анонімність і захист їх даних. Ми хочемо допомогти працівникам виявляти стрес на ранній стадії, а не створювати інструмент моніторингу для компаній, – говорить Жасмин Керр, психолог і співавтор дослідження

#Техніка #роботи #мишею #клавіатурою #пророкує #стрес #офісного #співробітника

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар