Телескоп James Webb побачив “неможливі” галактики в ранньому Всесвіті

Подорожі

Стародавні галактики, які вдалося розглянути космічному телескопу James Webb, неймовірно масивні для свого часу. Поки що абсолютно неясно, як вони могли виникнути у Всесвіті, якому не було і мільярда років.

©NASA, ESA, CSA, Ivo Labbе, Gabriel Brammer

Вважається, що перші галактики стали з’являтися через лише пару сотень мільйонів років після Великого вибуху. Однак серед них не було таких масивних і складно структуровані, як сьогодні. Вони формувалися внаслідок злиття більш дрібних галактик і цей процес розтягнувся на мільярди років. Однак нові спостереження Джеймса Вебба суперечать таким поглядам на минуле нашого Всесвіту.

Космічний телескоп James Webb виявив відразу шість галактик, які існували вже через 500-700 мільйонів років після Великого вибуху і при цьому мали маси до сотень мільярдів мас Сонця. Знахідка була зроблена в рамках наукової програми з вивчення раннього Всесвіту CEERS. Про неї розповідається в статті Іво Лаббе (Ivo Labbе) і його колег, опублікованій в журналі Nature.

Автори відзначають, що загальна маса цих галактик перевищує всю масу Всесвіту того часу — – принаймні, за сучасними уявленнями.

“Першою думкою було, що це якась помилка, – сказав Іво Лаббе, — але незважаючи на всі спроби, знайти її не вдалося”. “Ці об’єкти набагато масивніше, ніж можна було очікувати, — додав Джоель Лейа (Joel Leja), ще один з авторів нової роботи. – Ми очікували побачити дрібні, молоді галактики, але виявили галактики настільки ж зрілі, як і наша, в ту епоху, яку прийнято вважати самим початком Всесвіту».

Справді, маси цих галактик наближаються до Чумацького Шляху (1,5 трильйона сонячних мас), формування якого тривало більше десяти мільярдів років. Мабуть, найцікавішою їх відмінністю від сучасних великих галактик виявилися невеликі розміри. Так, одна з галактик містить майже стільки ж зірок, скільки і наша, але при цьому в 30 разів компактніше від неї.

Таку гучну знахідку ще знадобиться перевірити, щоб підтвердити оцінки вчених. Автори відзначають, що можливо, деякі з шести дивовижних об’єктів не галактики, а надмасивні чорні діри, які формуються. Все це покажуть нові спостереження, хоча астрономи вже впевнені, що їх знахідка змінить наші уявлення про ранній Всесвіт і народження перших галактик.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Телескоп #James #Webb #побачив #неможливі #галактики #ранньому #Всесвіті

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар