Топ ботів-психотерапевтів для підтримки ментального здоров’я

Лайфхаки

У сучасному світі люди все частіше вдаються до допомоги штучного інтелекту: журналісти та копірайтери збирають інформацію за допомогою роботу ChatGPT, дизайнери черпають натхнення в нейромережі Midjourney. І це далеко не всі розробки на основі AI

Бот психотерапевт приймає пацієнта - людину: бачення штучного інтелекту Фото: playgroundai.com

Бот психотерапевт приймає пацієнта – людину: бачення штучного інтелекту Фото: playgroundai.com

Сьогодні розповімо вам про ботів-психотерапевтів, які надають психологічну допомогу та підтримку через чат або інший формат комунікації. Це абсолютно новий вид технологій, який дозволяє людям отримувати консультацію профільного фахівця без відвідин офісу або кабінету. Давайте подивимося, як це працює.

Як все починалося

Перший бот-психотерапевт, який здобув широку популярність, називався ELIZA. Він був створений у 1966 році Джозефом Вейценбаумом з метою дослідити можливості комп’ютерної обробки людської мови та вести діалог, імітуючи мову співрозмовника.

ELIZA не мала штучного інтелекту, натомість використовувала нескладний алгоритм, що базується на терапії Карла Роджерса. Її завдання полягало в тому, щоб допомогти людям висловити свої емоції та почуття. ELIZA працювала за принципом «реагування на ключові слова», тобто могла розпізнавати певні слова або фрази, які вводив користувач, і використовувати їх для генерації відповідей. Наприклад, якщо людина написала: «Мені сумно», ELIZA могла відповісти: «Розкажіть чому ви відчуваєте смуток?».

Хоча ELIZA не була справжнім психотерапевтом та не могла замінити кваліфікованого спеціаліста, вона стала популярною завдяки створенню ілюзії повноцінного діалогу. Також вона вплинула на подальший розвиток чат-ботів та їх використання в різних сферах, включаючи медицину, бізнес та освіту.

Раніше ми писали, що таке ШІ-галюцинація та як її виявити звичайному користувачеві.

Кишеньковий робот-психотерапевт

Помилково вважати, що розумні чат-боти з’явилися кілька років тому. За даними Нью-Йорк Таймс ще у 2017 році цих програм налічувалося понад десять тисяч.

Якісних додатків WellTech сьогодні досить багато. Терапевтичні чат-боти засновані на когнітивно-поведінковій, міжособистісній, діалектичній терапії тощо.

Терапевтичні чат-боти мають низку переваг перед традиційними методами:

  • Вони доступні 24/7, можуть бути використані у будь-якому місці та у будь-який час.
  • Використовують штучний інтелект для аналізу інформації та створення персоналізованих планів лікування.
  • Є конфіденційною та безпечною платформою для спілкування, отримання порад та рекомендацій від фахівців у галузі психотерапії.
  • Можуть використовуватися не тільки для консультації, але і для лікування багатьох психічних захворювань, включаючи депресію, тривогу, посттравматичний стресовий синдром та ін.

Розглянемо найпопулярніших роботів-психотерапевтів.

На прийомі у робота психотерапевта

На прийомі у робота психотерапевта: бачення штучного інтелекту Фото: playgroundai.com

Woebot

Це англомовний чат-бот, створений для надання психологічної підтримки людям, які мають проблеми із психічним здоров’ям. Він був створений компанією Woebot Labs у 2017 році і є гібридом штучного інтелекту та когнітивно-поведінкової терапії (КПТ). У межах заданої теми чат-бот може вести діалог тривалістю до 20 хвилин. Розробники стверджують, що Woebot здатний аналізувати людську мову і на основі цього вести діалог із користувачем. Спілкуватися з Woebot можна через мобільний додаток або веб-інтерфейс.

Особливість цього чат-бота полягає в наступному:

  • Він використовує алгоритми машинного навчання для аналізу відповідей користувача та складання персонального плану лікування.
  • Дає людині завдання для зміни патернів поведінки і мислення.
  • У ході терапії згладжує симптоми стресу, тривоги та депресії.

На сьогоднішній день активно ведуться дослідження ефективності Woebot для позбавлення жінок післяпологової депресії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У OpenAI та Microsoft з’явився конкурент: Amazon представив власний пакет ШІ-рішень

Wysa

Ще один англомовний чат-бот, розроблений в Індії у 2015 році. Він також був створений для допомоги людям, які мають проблеми з психічним здоров’ям. Wysa оснащений різними інструментами та функціями, які допомагають людям справлятися з тривогою, депресією, стресом і т. д. Може підтримувати розмову на понад 30 тем і підбирати із сотень вправ те, що максимально підходить для конкретної людини.

Усі техніки мають науковий підхід. Чат-бот підтверджує свої рекомендації посиланнями на різні наукові статті та допомагає трактувати їх зміст простою людською мовою.

Однією з ключових особливостей Wysa є конфіденційність. Всі дані користувачів надійно захищені та не розкриваються третім особам без їхньої згоди. Також бот не зберігає жодну особисту інформацію, що робить його використання зручним та безпечним.

Wysa працює цілодобово, тому дає можливість користувачам отримувати психологічну підтримку у будь-який зручний час.

Як штучний інтелект бачить прийом відвідувача психотерапевтом.

Як штучний інтелект бачить прийом відвідувача психотерапевтом. Фото згенеровано playgroundai.com

Tess

Tess – це багатофункціональний чат-бот, створений у Великій Британії. Він допомагає впоратися з тривогою та депресією, позбутися нав’язливих думок і навіть перемогти ожиріння.

На даний момент Tess доступний на декількох платформах, включаючи Facebook Messenger, Skype, Telegram та Twitter. Для того, щоб розпочати спілкування з Tess, виберіть зручний для вас канал зв’язку та зареєструйтесь. Якщо це буде Skype, відкрийте програму та введіть «Tess UK» у пошуковому рядку. Потім натисніть кнопку «Додати до контактів». Після того, як Tess буде додано до списку контактів, можете розпочати спілкування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Shopify, Coca Cola та інші топ-бренди використовують можливості ChatGPT

Tess використовує технології штучного інтелекту та нейролінгвістичного програмування, щоб допомогти людям, які страждають від різних психічних розладів. Чат-бот допомагає користувачам висловлювати свої емоції, почуття та занепокоєння. Для цього він використовує різні техніки та стратегії:

  1. Когнітивно-поведінкову терапію: вона допомагає користувачам ідентифікувати негативні думки та замінити їх на більш позитивні та реалістичні.
  2. Медитацію та релаксацію: дозволяє знизити тривожність. Для цього використовуються голосові інструкції та звуки, які допомагають розслабитися та заспокоїтися.
  3. Різні дихальні техніки для управління емоціями та зменшення рівня стресу.

Програми для самодопомоги, що базуються на основі ШІ, приходять на допомогу в той момент, коли профільна психологічна або психіатрична допомога недоступна з ряду причин: через нестачу фахівців, дорогу вартість або шаблонність лікування. Персональний бот-психотерапевт завжди на зв’язку, до того ж працює швидко, ефективно і найголовніше — безкоштовно. Можете переконатися у цьому особисто.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:

Виклик лікаря додому: Glovo запустив новий сервіс

Bloomberg створив власний ШІ-бот для аналізу фінансового ринку

ШІ-генератор зображень DALL-E тепер доступний у пошуковій системі Bing від Microsoft

Prompt
#Топ #ботівпсихотерапевтів #для #підтримки #ментального #здоровя

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар