Вчені перепрограмували клітини, щоб уповільнити старіння, і у них вийшло

Uncategorized

Вчені розробили коливаючий генетичний «годинник», який значно уповільнюють процес старіння в тестах на клітинах дріжджів. Дослідження опубліковано в журналі Science.

Співробітники Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили спосіб потенційного уповільнення процесу клітинного старіння за допомогою коливаючого генетичного “годинника”. Тести на дріжджових клітинах показали, що з ними вони живуть значно довше.

У попередньому дослідженні вчені Каліфорнійського університету в Сан-Дієго виявили, що клітини, мабуть, старіють в результаті одного з двох конкретних процесів, дотримуючись одного шляху і не збиваючись з іншого. Один включає зниження стабільності ДНК, а інший — зниження рівня мітохондрій, які виробляють енергію для клітин. У будь-якому випадку, кінцевий результат один і той же — клітинна смерть.

Для нового дослідження вчені розробили спосіб уповільнення клітинного старіння, дозволяючи клітинам перемикатися між цими двома різними процесами. Простими словами, людина добереться до кінцевого пункту призначення (в цьому випадку — загибелі клітини) швидше, якщо піде по одному шляху прямо до кінця, але якщо бігати туди-сюди, перемикаючись між двома різними напрямками, все займе набагато більше часу.

В рамках експерименту вчені перемонтували центральну схему регуляції генів, яка контролює старіння клітин. Зазвичай він працює як тумблер, направляючи певну клітку за певним шляхом, але в цьому випадку дослідники налаштували його так, щоб він функціонував як генний генератор. Це змушує клітину періодично перемикатися з одного шляху на інший, сповільнюючи «прибуття до пункту призначення» — загибелі клітини.

Команда вчених перевірила втручання на клітинах дріжджів і виявила, що ті, які знаходяться під контролем генетичного осцилятора, жили приблизно на 82% довше, ніж старіючі нормально. Дослідники кажуть, що це найбільш помітне збільшення тривалості життя в порівнянні з будь-яким попереднім генетичним або хімічним втручанням проти старіння, яке часто працює, намагаючись просто повернути клітини в більш молоде стан.

#Вчені #перепрограмували #клітини #щоб #уповільнити #старіння #них #вийшло

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар