Відкриття нового зоряного потоку Янцзи в Чумацькому Шляху

Подорожі

Дослідники розробили спеціальний алгоритм під назвою Stream Scanner. Він призначений для виявлення потоків, використовуючи фотометрію Gaia. Новий потік назвали Янцзи.

Нещодавно, аналізуючи випуск даних Gaia 3 (DR3), дослідники під керівництвом доктора Ян Юна і доктора Чжао Цзінкуня з Національної астрономічної обсерваторії Китайської академії наук (NAOC) виявили новий зоряний потік з карликової галактики в Чумацький Шлях. Це відкриття збільшує число відомих потоків з карликових галактик. Дослідники розробили спеціальний алгоритм під назвою Stream Scanner. Він призначений для виявлення потоків, використовуючи фотометрію Gaia. Новий потік назвали Янцзи.

В ході дослідження вчені довели, що Янцзи не є штучним сигналом, заснованим на міжзоряному вимирання і схемою сканування Gaia DR3. Його ширина склала 1,9 градуса, а довжина — 27 градусів на небі. Він знаходиться на відстанню 9,12 кпк (кілопарсек) від Сонця, а його металевість [Fe/H] оцінювалася в -0,7 dex.

Дослідники також спробували зрозуміти, чи пов’язана Янцзи з іншими відомими потоками і кульовими скупченнями в Чумацькому Шляху. Вони виявили, що кульове скупчення Pal 1 було досить близько до Янцзи по кутовому моменту і енергетичного простору, а антицентральний потік (ACS) знаходився майже на його орбіті. Результати спостережень припускають, що Янцзи може мати тісний зв’язок з Pal 1, а також з ACS.

Зліва: кульові скупчення і Янцзи в кутовому і енергетичному просторі; праворуч: орбіта Янцзи і траєкторії відомих потоків. Ілюстрація: Ян і ін.

Чумацький Шлях збільшує масу, зливаючись з карликовими галактиками низької маси. Деякі з них змінюються за дією приливних сил під час руху по орбіті навколо Галактики, втрачаючи зірки.

В результаті, на одній або обох сторонах цих карликових галактик з’являються приливні хвости, відомі як зоряні потоки. Найтиповіший з них — потік Стрільця. Проте, дотепер існує набагато більше потоків, що генеруються кульовими скупченнями, ніж карликовими галактиками в Чумацькому Шляху.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Відкриття #нового #зоряного #потоку #Янцзи #Чумацькому #Шляху

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар