Вперше на відео зняли рибу, що мешкає на глибині понад 8 300 м

Uncategorized

Найглибшу з відомих риб спостерігали біля берегів Японії. Про відкриття повідомляє прес-служба Університету Західної Австралії.

Вчені зняли на відео променеперу рибу з сімейства морських слимаків (ліпарових, Liparidae), плаваючу на глибині 8 336 метрів нижче рівня моря біля узбережжя Японії в районі глибоководного жолобу Ідзу-Огасавара. Це новий рекорд, попередній належав Pseudoliparis swirei, що мешкає на глибині 8 178 м в Маріанської западині.

Глибоководні риби біля узбережжя Японії. Відео: The University of Western Australia

Дослідникам не вдалося зловити цю рибу, щоб її однозначно ідентифікувати, але вони вважають, що вона також належить до роду Pseudoliparis. Проте рекорд найглибшої коли-небудь спійманої риби також був побитий. Кілька днів по тому в Японській западині дослідники зловили в пастку дві риби Pseudoliparis belyaevi на глибини 8 022 м. Це перший випадок «риболовлі» на глибині понад 8 км, до цього риб того ж виду ловили на глибині 7 703 м.

Існує більше 300 видів сімейства морських слимаків, більшість з яких мілководні і можуть бути знайдені в гирлах річок. Але кілька видів пристосувалася до життя в холодних водах Арктики і Антарктики, а також в умовах екстремального тиску, які існують в найглибших западинах світу. На глибині 8 км вони відчувають більше 80 МПа. Їм допомагають вижити студеності тіла і відсутність плавального міхура.

Вчені використовували автономний спусковий апарат для дослідження підводного життя в районі жолоба Ідзу-Огасавара, Японської западини і западини Рюкю. Вони припустили, що через теплі течії в цьому районі риби зможуть спускатися на велику глибину, ніж попередні рекордсмени, знайдені в Маріїнській западині. Відкриття підтвердило гіпотезу.

Ми передбачили, що там буде найглибша риба, і ми передбачили, що це буде риба з сімейства ліпарових. Мене засмучує, коли люди говорять, що ми нічого не знаємо про морські глибини. Ми знаємо. Все змінюється дуже швидко, – говорить Алан Джеймісон, дослідник глибоководних досліджень Університету Західної Австралії в інтерв’ю BBC

Дослідники вважають, що якщо новий рекорд і буде коли-небудь побитий, то різниця буде складати всього кілька метрів або десятків метрів. Вони вважають, що нове відкриття зроблено майже на максимальній глибині, на якій можуть існувати умови придатні для проживання риб.

#Вперше #на #відео #зняли #рибу #що #мешкає #на #глибині #понад

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар