Вплив мітохондріальної ДНК на геном людини та тривалість життя

Uncategorized

Нові дослідження показали, що мітохондріальна ДНК здатна вбудовуватися в хромосоми людини, що може впливати на геном і скорочувати тривалість життя.

© SciLifeLab

Наукову статтю опублікував журнал PLOS Biology.

Мітохондрії, які виконують функцію енергетичних станцій клітин, зберегли власну ДНК, успадковану від давніх бактерій, що стали попередниками цих органел. Вчені з Мічиганського університету виявили, що фрагменти мітохондріальної ДНК (NUMT) регулярно потрапляють у хромосоми клітин мозку, причому цей процес відбувається частіше, ніж вважалося раніше. Особливо високий рівень таких “вставок” спостерігається у префронтальній корі мозку, що може негативно впливати на тривалість життя.

Дослідження виявило, що підвищений рівень стресу збільшує кількість випадків вбудовування мітохондріальної ДНК у хромосоми, що, у свою чергу, сприяє нестабільності геному та процесам старіння. Ці зміни можуть призводити до зниження функціональності клітин та скорочення тривалості життя, особливо якщо вставки NUMT зачіпають важливі гени або регуляторні ділянки ДНК.

Отримані результати свідчать про важливу роль мітохондрій не лише в енергетичних процесах клітин, а й у геномній стабільності та старінні людини.

#Вплив #мітохондріальної #ДНК #на #геном #людини #та #тривалість #життя

Source link

Оцініть статтю