Зарплати та соцвиплати українцям можуть затримати: що відомо

Лайфхаки

Серед українського населення з’являється занепокоєння щодо своєчасності виплат зарплат та пенсій у зв’язку з потенційною нестачею фінансування від західних партнерів. Громадяни також стурбовані можливим скороченням соціальних виплат та пільг

Фото: bank.gov.ua

Фото: bank.gov.ua

Міністерка економіки України Юлія Свириденко попередила в кінці 2023 року, що держава може відкласти виплату зарплат держслужбовцям та пенсій, якщо обіцяна фінансова підтримка від ЄС та США не надійде вчасно. За її словами,

Україні в 2024 році необхідно 37 мільярдів доларів зовнішньої підтримки. Відсутність цих коштів може перетворити ситуацію в економіці на режим “виживання”.

Також читайте: У яких областях отримують найвищі пенсії – ПФУ

Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович зазначила, що в березні 2024 року може не відбутися індексація пенсій через відсутність фінансування. Проте вона запевнила, що на поточні пенсійні виплати коштів вистачить.

У відповідь на ці заяви прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив громадськість, що пенсії будуть виплачені вчасно і що індексація пенсій відбудеться у березні 2024 року відповідно до закону. Він також повідомив, що Україна уклала угоди з 11 країнами щодо багаторічних програм фінансування.

Раніше ми писали, що комплекс заходів, який українська влада застосувала торік враховуючи обмеження на видатки, дає можливість Україні спокійно пройти перший квартал 2024 року без надходження грошей від наших партнерів.

Про це заявила голова парламентського Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа, повідомляється на сайті парламенту.

«Січень держава почала з певною економією, і ці кошти зараз використовуються. Також деякі надходження державного бюджету, що заплановані на 2024 рік, будуть наближені й у першому кварталі, наприклад, буде сплачено частину чистого прибутку, який НБУ перераховує до держбюджету», — сказала вона.

Читайте цікаве: Уряд впровадив нові пільги для бізнесу: кому саме

За її словами, Мінфін буде активно розміщувати військові облігації, щоб залучати приватний капітал для фінансування наших соціальних та гуманітарних видатків.

Ознайомтесь з іншими важливими матеріалами:

На скільки зменшився показник достатності регулятивного капіталу банків у 2024 році

Revolut внесли до списку банків, що підлягають моніторингу

Google надасть Україні допомогу для захисту даних

Джерело: “На пенсії”

Prompt
#Зарплати #та #соцвиплати #українцям #можуть #затримати #що #відомо

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар