Земля може зазнавати більше великих ударів астероїдів, ніж очікувалося: нове дослідження

Uncategorized

Нове дослідження більших, менш незайманих кратерів піднімає нові питання про те, скільки великих ударів зазнає Земля в даний період часу.

Автори нового суперечливого дослідження припускають, що Земля, можливо, піддавалася ударам великих космічних каменів частіше, ніж передбачалося раніше. Це підвищує ризик зникнення життя на планеті в результаті зіткнення з астероїдом. Висновки вчених представлені на щорічній конференції по місячним і планетарним наукам в Техасі, США.

Основну увагу експерти приділили найбільшим відомим ударним кратерам, які з’явилися за останній мільйон років. Проаналізувавши нові зображення з високою роздільною здатністю, автори дослідження прийшли до висновку, що спочатку сліди від зіткнення з астероїдами були набагато більшими, ніж здаються зараз. Якщо вони мають рацію, космічні камені розміром більше кілометра стикалися з Землею до 12 разів тільки за останній мільйон років. Це набагато вище попередніх оцінок — раз в 600 000 – 700 000 років.

Однак інші вчені як і раніше не впевнені в тому, що особливості ландшафту, про які повідомляють вчені, насправді є частиною старих кратерів. «Я налаштований скептично», — заявив Білл Боттке, фахівець з планетарної динаміки з Південно-Західного дослідницького інституту в Боулдері, штат Колорадо.

На відміну від Марса або Місяця, ударні кратери Землі зникають відносно швидко через ерозію, викликаної водою і вітром. Вчені оцінюють ризик космічних зіткнень на основі історії зіткнень з астероїдами і моніторять навколоземні об’єкти.

Але автори нового дослідження використовували нові супутникові дані з високою роздільною здатністю і знімки лідара, щоб вивчити залишки кратерів на Землі. Дослідники виявили, принаймі, чотири ударних кратери, зовнішні краї яких набагато більше, ніж вимірювали раніше. Наприклад, раніше вважалося, що діаметр кратера Пантасма в Нікарагуа становить 14 км, але вчені виявили зовнішнє кільце діаметром 35,2 км. Діаметр заповненого озером кратера Босумтві в Гані оцінюється приблизно в 10,5 км, але дослідники виявили кільцеподібний хребет діаметром 26,8 км. Згідно з новими даними, діаметр кратера Жаманшін в Казахстані становить 30,4 км, а не 14 км, як вважалося раніше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Земля #може #зазнавати #більше #великих #ударів #астероїдів #ніж #очікувалося #нове #дослідження

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар