Зоологи вперше зустріли новонароджену білу акулу

Uncategorized

Зоологи, можливо, зробили революційне спостереження, вперше побачивши новонароджену білу акулу. Ця знаменна подія була задокументована біля узбережжя Південної Каліфорнії і описана в статті для журналу “Environmental Biology of Fishes”. Спостереження підтверджує давнє переконання, що води біля берегів Каліфорнії слугують місцем народження білих акул.

Імовірно, на цьому зображенні зображена новонароджена біла акула (Carcharodon carcharias)

Carlos Gauna and Phillip C. Sternes / Environmental Biology of Fishes, 2024

Білі акули (Carcharodon carcharias), живородний вид, мають унікальний репродуктивний процес, коли самки виношують ембріони, які харчуються яйцеклітинами з яєчників матері та матковими виділеннями. Приблизно через рік вагітності самки народжують дитинчат, які досягають 120-150 сантиметрів. Досі процес народження білих акул та їхніх новонароджених залишався малодослідженим.

Філіп Стернес (Phillip C. Sternes) з Каліфорнійського університету в Ріверсайді та оператор Карлос Гауна (Carlos Gauna) за допомогою дрона зняли півтораметрову білу акулу незвично світлого забарвлення. Вони помітили тонку білу плівку на тілі акули, яка, на їхню думку, могла бути залишками внутрішньоутробних рідин, таких як маткове молоко. Це спостереження наштовхнуло їх на думку, що акула могла народитися за кілька годин або днів до зустрічі.

Їхню гіпотезу підкріплюють кілька факторів:
– Води Південної Каліфорнії, що простягаються до півострова Баха-Каліфорнія, відомі як місце народження білих акул.
– Час спостереження збігається з очікуваним періодом народження наприкінці літа та восени.
– Молоді білі акули віком понад рік неодноразово були помічені в цьому регіоні.
– Розмір акули відповідає розміру новонародженого.

Альтернативна теорія припускає, що акула могла страждати на шкірне захворювання, що спричинило появу білої плівки. Однак це вважається менш імовірним через відсутність подібних випадків у науковій літературі.

Це спостереження Стернса і Гауна може бути першим задокументованим випадком новонародженої білої акули. Це свідчить про те, що білі акули можуть народжувати в прибережних водах, а не в більш глибоких морських районах, як вважалося раніше. Якщо цей висновок підтвердиться, він підкреслить необхідність посилення захисту прибережних вод Каліфорнії для збереження популяції білих акул у східній частині Тихого океану.

Стаття Зоологи вперше зустріли новонароджену білу акулу з’явилася спочатку на Цікавості.

#Зоологи #вперше #зустріли #новонароджену #білу #акулу

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар