Зовсім не шантаж. Цукерберг готовий закрити Facebook та Instagram у Європі, якщо закони ЄС не зміняться

Суспільство

Марк Цукербер розглядає можливість закриття доступу до соцмереж Facebook і Instagram у Європі, якщо компанія Meta не зможе обробляти дані європейців на серверах у США.

Джерело: nv.ua

Ключовим питанням для Meta є трансатлантична передача даних, типові угоди про яку зараз вивчаються юристами ЄС.

У своєму щорічному звіті для Комісії з цінних паперів та бірж США Meta попереджає, що якщо нова структура не буде прийнята і компанії більше не буде дозволено використовувати поточні типові угоди «або альтернативи», компанія «імовірно» більше не зможе пропонувати в ЄС багато своїх “найбільш значущих продуктів і послуг”, включаючи Facebook і Instagram.

Обмін даними між країнами та регіонами має вирішальне значення для надання своїх послуг та таргетованої реклами, наголосили в Meta.

Раніше компанія використовувала трансатлантичну структуру передачі даних під назвою Privacy Shield як правову основу для здійснення передач даних. Однак, цей договір був анульований Європейським судом у липні 2020 року через порушення законів про захист даних. Відтоді ЄС та США наголошували, що працюють над новою чи оновленою версією договору.

На додаток до Privacy Shield Meta також використовує так звані типові угоди або стандартні договірні положення як основну правову основу для обробки даних від європейських користувачів на американських серверах. Ці типові угоди зараз перебувають під пильною увагою у Брюсселі та інших країнах ЄС.

Нік Клегг, віце-президент Meta з глобальних питань та комунікацій попередив, що «відсутність безпечної, надійної та законної міжнародної передачі даних завдасть шкоди економіці та загальмує зростання бізнесу, заснованого на даних, в ЄС».

“Вплив відчують на собі великі та малі підприємства в різних секторах”, – продовжив він.

Після заяви Клегга представники Facebook виступили з окремою заявою: «У нас немає абсолютно ніякого бажання та планів піти з Європи, але проста реальність така, що Meta та багато інших підприємств, організацій та сервісів покладаються на передачу даних між ЄС та США для роботи глобальних сервісів».

Поряд із подіями в ЄС Ірландська комісія із захисту даних (IDPC) повідомила Meta, що вона попередньо дійшла висновку, що використання типових угод не відповідає європейському законодавству GDPR.

Очікується, що остаточний вердикт наглядового органу буде опубліковано у першій половині цього року. Якщо IDPC дійсно виявить, що типові угоди є незаконними, Meta може вирішити, що пропонувати деякі з послуг на території ЄС більше неможливо.

Масове падіння акцій показує, що ребрендингу Facebook на Meta недостатньо, щоб відвернути інвесторів від проблем у сегменті соціальних мереж, зазначають експерти.

Мало того, що зростання користувачів Facebook, Instagram і WhatsApp практично не змінилося минулого кварталу, головний додаток Facebook втратив мільйон щоденних користувачів у Північній Америці, де він заробляє найбільше грошей на рекламі.

Це падіння призвело до загального скорочення кількості щоденних користувачів Facebook у всьому світі, що, як підтвердив представник компанії, є першим послідовним зниженням історії компанії.

Оцініть статтю
Додати коментар