Дві третини безхзатченків постраждали від ментальних розладів

Uncategorized

Комплексний систематичний огляд та мета-аналіз, проведений канадськими дослідниками під керівництвом Ребекки Баррі з Університету Калгарі, виявив значні показники поширеності психічних розладів серед бездомних у всьому світі. Дослідження, опубліковане в журналі JAMA Psychiatry, узагальнює дані 85 досліджень, пропонуючи ґрунтовний огляд проблем психічного здоров’я, з якими стикаються безпритульні люди.

by @EyeEm

До аналізу увійшли дані про 48 414 бездомних осіб, серед яких 11 154 жінки та 37 260 чоловіків, зібрані в основному з досліджень, проведених у США, Канаді та Німеччині. У цих дослідженнях по-різному визначалося поняття бездомності, включаючи тих, хто живе в притулках, на вулиці та в інших нетрадиційних житлових ситуаціях.

Результати 16 з цих досліджень, які були зосереджені саме на психічних розладах, показали, що 67% безхатченків наразі страждають на психічні розлади, а поширеність цих розладів протягом життя сягає 77%. Примітно, що дослідження виявило значні гендерні відмінності в стані психічного здоров’я: в той час як 57% бездомних жінок наразі мають психічні розлади, серед чоловіків цей показник становить 67%. Показники поширеності розладів протягом життя також вищі серед чоловіків – 86% порівняно з 69% серед жінок.

Розлади, пов’язані з вживанням психоактивних речовин, виявилися найпоширенішою проблемою психічного здоров’я, від якої страждають 44% бездомних в цей час і 56% – протягом життя. Інші значні розлади включають антисоціальний розлад особистості (26%), глибоку депресію (19%) та різні афективні розлади (18%). У дослідженні також відзначається зростання поширеності психічних розладів в останніх дослідженнях (76,2% з 2010 року) порівняно з більш ранніми дослідженнями (48%).

Цей мета-аналіз не тільки підкреслює високу поширеність психічних розладів серед бездомних, але й підкреслює складний, двонаправлений зв’язок між психічним здоров’ям та бездомністю. Проблеми з психічним здоров’ям можуть призвести до бездомності, а стан бездомності може загострювати психічні розлади або сприяти їх розвитку.

Географічні дані показали, що Північна Америка має найвищі показники поширеності, які сягають 77%. У майбутньому дослідники планують глибше вивчити фактори, які підвищують ризик психічних розладів серед бездомних і навпаки. Це майбутнє дослідження має на меті інформування та розробку науково обґрунтованих програм, які могли б запобігти бездомності серед людей з психічними розладами та покращити доступ до послуг з охорони психічного здоров’я для бездомного населення.

Ці результати є надзвичайно важливими, оскільки вони дають чітке уявлення про проблеми психічного здоров’я, з якими стикається одна з найбільш вразливих груп населення, і відкривають шлях до цілеспрямованих втручань та змін у політиці, які можуть суттєво вплинути на результати громадського здоров’я.

#Дві #третини #безхзатченків #постраждали #від #ментальних #розладів

Source link

Оцініть статтю