24 мільярди в державу та 18 мільйонів клієнтів. ПриватБанк відзвітував про воєнний 2022 рік

Лайфхаки

За рік повномасштабної війни держбанк заробив 30,2 мільярдів гривень та прокредитував малий і середній бізнес

ПриватБанк

ПриватБанк Фото: privatbank.ua

За рік війни державний ПриватБанк отримав чистий прибуток у розмірі 30,2 млрд грн. З них 80%, а це 24,2 млрд, перерахує державі як дивіденди, а також оплатить авансом податок на прибуток.

Лідерська команда фінустанови оприлюднила звіти, підтверджені зовнішнім аудитором та розповіла про роботу у рік найскладніших викликів.

Підтримка МСБ

За 2022 рік державний банк прокредитував малий і середній бізнес на 23,8 млрд грн. Це на 25% більше за показник довоєнного 2021 року.

«Велику увагу ми приділили агросегменту. Сьогодні близько 50% кредитного портфелю в сегменті бізнесу складають саме кредити фермерам та аграріям. На піку посівної-2022, ми видавали в день по 400 мільйонів кредитів для майже 200 позичальників у робочий день», — зазначив  член правління ПриватБанку Євген Заіграєв.

Таким чином, держбанк видав нові кредити агробізнесу на 13,3 млрд грн. А загальна сума  нових кредитів за 2022 рік становить 23,855 млрд грн. Їх отримали понад двадцять тисяч клієнтів. Це на  25% більше ніж у 2021 році.  У розрізі цифри такі:

  • Мікробізнес — 12,33 млрд грн (приріст на 3%);
  • Малий бізнес — 8,2 млрд грн (приріст на 113%);
  • Аграрії — 13,3 млрд грн (приріст у 3,7 рази).

Крім того, додає член правління, банк зміг зберегти кредитні ліміти для населення та продовжив кредитування у межах Державної програми Доступні кредити 5-7-9%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Клієнти ПриватБанку зможуть отримати 50% кешбеку при купівлі квитків у транспорті: умови

Report

Report Фото: pixabay.com

Приріст активів зріс на 45%

За минулий рік Приватбанк збільшив обсяг коштів клієнтів на 150 мільярдів гривень. Зараз він складає 549,7 млрд грн. За словами заступниці голови «Привату» з питань фінансів Ганни Самаріної, таким показникам сприяла зміна валютного курсу та кошти на рахунках самих клієнтів банку.

«Це ті кошти, які вони нам довірили. Звичайно, в перші місяці війни великим фактором були обмеження, які ввів Нацбанк на зняття коштів з рахунків. Саме це допомогло банківській системі втримати ліквідність. Зараз люди більше довіряють банкам, тримаючи там кошти», — додає посадовиця.

Як підсумували у ПриватБанку, їхніми операціями користуються 18,3 млн приватних клієнтів та 770 тисяч компаній та підприємців.

Об’єм транзакцій зріс на 17%

Згідно звіту, державний банк очолив рейтинг за кількістю випущених платіжних карток.  На кінець 2022 року налічується 25.8 млн активних карток.

У звіті, керівництво «Привату» наголосило на тому,  що за минулий рік, обсяг p2p переказів, становить понад 2 трлн грн, а кількість — 1 млрд транзакцій. Обсяг здійснених через ПриватБанк міжнародних переказів зросла на 16%, а загальна сума — на 7%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПриватБанк зробив перекази з Польщі через Western Union безкоштовними: умови

Report

Report Фото: pixabay.com

Незламна мережа

З перших днів повномасштабного вторгнення надвавжливим завданням фінустанови було зберегти дані для повної безпеки коштів та фінансових транзакцій клієнтів,  каже  голова правління Герхард Бьош. Адже дата-центри банку були фізичні і розташовані в Києві та Дніпрі.

«Після початку вторгнення ми запустили найбільший IT проект. Нам треба було перевести всю іт-інфраструктуру у хмару. Коли російські ракети влучили у 200 метрах від нашого дата-центру, всього за шість тижнів ми все перенесли. І зараз ніхто не ставить під сумнів, що працювати з нашим банком безпечно», — наголосив Бьош.

За минулий рік банк відновив роботу 41 відділення, на деокупованих територіях. Зараз мережа банку налічує 1 108 працюючих відділень, 6 405 банкоматів, 10 120 терміналів самообслуговування та 223 тисячі POS-терміналів.

Крім того, звітують лідери, ПриватБанк розширив благодійні ініціативи. Допомога співробітникам, що постраждали від війни, та Збройним силам України у 2022 році становила 495 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Отримання грошових переказів стане зручнішим: ПриватБанк запустив інтеграцію з Paysera

НБУ анонсував перевірки ПриватБанку та Укрпошти: подробиці

ПриватБанк запускає програму пільгового кредитування підприємців Київщини

Prompt
#мільярди #державу #та #мільйонів #клієнтів #ПриватБанк #відзвітував #про #воєнний #рік

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар