Айсберг, який відколовся від льодовика «Судного дня», почав рухатися в 136 разів швидше (відео)

Uncategorized

Айсберг B-22A, який відколовся від льодовика Туейтса в Антарктиді в 2002 році, почав рух від Південного полюса.

Величезний айсберг, який відколовся від антарктичного льодовика «Судного дня» більше 20 років тому, нарешті «відірвався» від морського дна і почав рух від Південного полюса.

Довгоживучий айсберг, відомий як B-22A — найбільша частина B-22, колосальної крижаної маси розміром з американський штат Род-Айленд. Він відколовся від льодовика Туейтса, який також відомий як льодовик «Судного дня», в березні 2002 року. Зараз B-22A зберіг більшу частину початкового льоду і покриває близько 3 000 км2.

Вирвавшись з льодовика на початку серпня, B-22A вільно плавав недалеко від узбережжя Антарктики, поки в 2012 році не застряг на піднятій ділянці морського дна. В середньому, він переміщався зі швидкістю всього 2,6 км на рік. За даними НАСА, це один з найповільніших середніх показників серед всіх айсбергів за всю історію спостережень.

Айсберг, который откололся от ледника «Судного дня», начал двигаться в 136 раз быстрее

Але тепер старіючий айсберг звільнився і надолужує згаяне. Супутникові фотографії із супутників НАСА Terra і Aqua показали, що він знову почав рухатися 24 жовтня 2022 року. Станом на 26 березня, або за останні пів року, B-22A змістився приблизно на 175 км на північний захід. Раніше за пів року він пропливав 1,3 км.

#Айсберг #який #відколовся #від #льодовика #Судного #дня #почав #рухатися #разів #швидше #відео

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар