Apple планує випустити власний електромобіль — коли

Лайфхаки

Корпорація Apple відмовляється від ідеї випустити повністю безпілотний (самокерований) електромобіль і відкладає запуск до 2028 року

Apple

Apple Фото: unsplash.com, pngwing.com

Спочатку технологічний гігант мав намір створити повністю безпілотний автомобіль в рамках десятирічного проєкту, який отримав внутрішню назву Titan. Але сьогодні джерела повідомили Bloomberg, що компанія працює над електромобілем з більш обмеженими функціями, які роблять його більш схожим на нинішні моделі Tesla, доступні на ринку.

«Проєкт був скорочений. Тепер він розглядається всередині компанії як продукт, що «занадто схожий на Tesla», і як такий, що не здатний прорватися на новий рівень, — йдеться в повідомленні. — Apple впровадить так звану систему рівня 2+, відмовившись від технології рівня 4. При цьому, спочатку планувалася ще більш амбітна система 5-го рівня».

Зазначається, що модель вийде на ринок у 2028 році — значно пізніше, ніж очікувалося. Робота над автомобілем стартувала ще у 2014 році, але план погруз у затримках на тлі низки звільнень і змін у стратегії корпорації. У грудні 2022 року повідомлялося, що керівництво планує запустити повністю безпілотний автомобіль до 2026 року.

Такому рішенню передувало, як зазначають експерти, зупинка суттєвого зростання доходів компанії в 2023 році на фоні того, що бренд шукає свій наступний «великий продукт», щоб привабити клієнтів.

Генеральний директор Apple Тім Кук традиційно залишається небагатослівним щодо цього проєкту. Відповідаючи на запитання New York Times у 2021 році, він сказав:

«Подивимося, що зробить Apple. Ми досліджуємо так багато речей всередині компанії. Багато з них ніколи не побачать світ».

Цікаве по темі: Секрети технічного керівника Apple для ефективної організації робочого дня

Початкові амбіції щодо транспортного засобу передбачали, що він не потребуватиме втручання людини на автошляхах у затверджених частинах Північної Америки.

У цей же час система вимагала б від водія уважно стежити за дорогою і в будь-який момент перебрати керування на себе.

Наразі єдине значне зусилля, яке Apple зробила у сфері транспортних засобів, — це програмне забезпечення CarPlay, яке дозволяє автомобілістам отримати доступ до таких функцій iPhone, як карти та Siri.

На сьогодні це один з найдорожчих проєктів Apple за останнє десятиліття, оскільки компанія витрачає сотні мільйонів доларів на рік на зарплати, хмарні системи, закриті дорожні випробування та розробку деталей і мікросхем для транспортних засобів.

Проте він ніколи не досягав стадії формального прототипу. Колишній керівник проєкту Дуг Філд покинув компанію у 2021 році (за деякими даними, це сталося саме через те, що він не вірив, що керівництво коли-небудь схвалить випуск транспортного засобу). Раніше Філд працював у компанії Tesla, а зараз курує проєкти електромобілів Ford Motor.

Раніше ми писали, що корпорація Apple досягла домовленостей з компанією TSMC, щоб першою використати нові чипи, виготовлені за майбутнім 2-нанометровим техпроцесом.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

Apple Pay став доступним власникам карток NovaPay

Apple дозволить стороннім розробникам пропонувати платіжні NFC-рішення на iOS

Ще дві великі платформи відмовились робити застосунки для Apple Vision Pro

Prompt
#Apple #планує #випустити #власний #електромобіль #коли

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар