Арктичний лід забруднений токсичними PFAS в масштабах, що викликають тривогу

Uncategorized

У міру зміни клімату і танення льоду, тала вода може містити коктейль забруднюючих речовин, які впливають на весь харчовий ланцюжок, включаючи планктон, рибу, тюленів і білих ведмедів.

Antarctica Фото Від Wandering-Cloud

Дослідження, проведене Оксфордським університетом, показало, що норвезький арктичний лід забруднений токсичними PFAS в масштабах, що викликають тривогу, оскільки ці хімічні речовини можуть представляти серйозний екологічний стрес для дикої природи всього регіону.

Аналіз льоду навколо Шпіцбергена, Норвегія, виявив 26 типів сполук PFAS і показав, що при таненні льоду хімічні речовини можуть переміщатися з льодовиків у екосистеми нижче за течією, такі як арктичні фіорди та тундра.

Тала вода може містити коктейль забруднюючих речовин, який включає і ці небезпечні сполуки і впливає на весь харчовий ланцюжок, включаючи планктон, рибу, тюленів і таких тварин, як білі ведмеді, у яких раніше було виявлено високий вміст pfas в крові.

“Наприклад, білий ведмідь піддається впливу токсичних штучних хімікатів і піддається стресу через зміну середовища проживання”, – сказав доктор Вільям Хартц, провідний автор дослідження і відзначив “ефект подвоєння” на тварин у міру зміни клімату та танення льоду. Клімат на Шпіцбергені теплішає швидше, ніж в середньому в світі.

PFAS – це клас приблизно 12 000 хімічних речовин, які часто використовуються для захисту тисяч споживчих товарів від води, плям та тепла. Їх називають “вічними хімічними речовинами”, оскільки вони не розпадаються природним шляхом і пов’язані із захворюваннями на рак, захворюваннями печінки, нирковою недостатністю, ускладненнями у плода та іншими серйозними проблемами зі здоров’ям.

Серед PFAS, виявлених дослідниками в льодах Арктики, виявилися і речовини, що є побічним продуктом систем охолодження. Потрапляючи в атмосферу і переміщаючись на великі відстані, вони осідають у вигляді небезпечних хімічних сполук не тільки в Арктиці, але і в інших місцях по всьому світу.

“Обмежені знання про безпечні рівні таких сполук у навколишньому середовищі потребують подальшого розгляду”, – заявили автори роботи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Арктичний #лід #забруднений #токсичними #PFAS #масштабах #що #викликають #тривогу

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар