астрономи виявили багату хімічними елементами галактику.

Uncategorized

На знімках, зроблених космічним телескопом «Джеймс Вебб», вчені виявили невелику галактику з молодого Всесвіту, вік якої склав всього 1,4 мільярда років. Незважаючи на це, галактика, на подив астрономів, містить кілька поколінь зірок і безліч хімічних елементів, а металічність деяких її зірок порівнянна з металічністю Сонця.

© NASA

Астрономи з Корнелльського університету (США) вивчали знімки відомої ранньої галактики SPT0418-47, зроблені за допомогою космічного телескопа NASA «Джеймс Вебб» (JWST), коли їх увагу привернув яскравий об’єкт поблизу зовнішнього краю галактики. Подальші дослідження показали, що це невелика галактика-компаньйон, яка, як не дивно, містить кілька поколінь зірок, хоча її вік не перевищує 1,4 мільярда років.

Крім того, ця молода галактика рясніла різними хімічними елементами. Результати дослідження, опубліковані в журналі Astrophysical Journal Letters, можуть змінити уявлення про формування зірок і галактик раннього Всесвіту.

Унікальна галактика отримала назву SPT0418-SE, вона розташована дуже близько до свого компаньйона SPT0418-47. Тому вони, ймовірно, можуть взаємодіяти, а можливо, навіть зливатися один з одним. Це спостереження доповнює розуміння того, як ранні галактики могли еволюціонувати у більші.

SPT0418-SE та SPT0418-47 мають невелику масу порівняно з іншими галактиками раннього Всесвіту. Також вчені вважають, що вони можуть бути оточені масивним ореолом темної матерії.

Однак найдивовижнішою рисою відкритої галактики стала її зріла металічність, дивовижна для таких віку і маси. Металічність – відносна концентрація елементів, важчих за водень та гелій, таких як вуглець, кисень та азот.

За оцінками вчених, металічність деяких зірок SPT0418-SE порівнянна з металічністю Сонця, вік якого перевищує чотири мільярди років. Наше світило успадкувало більшу частину своїх металів від попередніх поколінь зірок, у яких пішли мільярди років на їх створення.

У SPT0418-SE вчені спостерігали сліди принаймні кількох поколінь зірок, які встигли з’явитися і померти протягом першого мільярда років існування Всесвіту. Ймовірно, процес формування зірок у цій галактиці повинен був бути ефективним і розпочатися дуже рано.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#астрономи #виявили #багату #хімічними #елементами #галактику

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар