Астрономи зробили знімок галактик, які зіштовхнулися лоб в лоб

Uncategorized

Міжнародна команда астрономів зробила знімок двох галактик UGC 12914 і UGC 12915. Вони зіткнулися 25-30 мільйонів років тому. Це призвело до утворення моста з турбулентного матеріалу, що з’єднує дві галактики. Хоча цей міжгалактичний міст рясніє матеріалом, він занадто турбулентний. Це заважає запуску процесу зореутворення.

Галактики Теффі – UGC 12914 і UGC 12915. North Gemini

Зіткнення галактик — це гігантські події, які багато в чому визначають еволюцію Всесвіту. Перемішування зоряного матеріалу — динамічний процес, який може привести до утворення молекулярних хмар, населених зірками, що формуються. Але лобове зіткнення двох галактик UGC 12914 (зліва на знімку) і UGC 12915 (справа) 25-30 мільйонів років тому призвело до утворення структури іншого типу — моста з високотурбулентного матеріалу, який з’єднує дві галактики.

Ця пара галактик, отримала ім’я Теффі («Іриски»). Вона знаходиться на відстані близько 180 мільйонів світлових років від нас в напрямку сузір’я Пегаса.

Нове зображення, отримане за допомогою телескопа Gemini North, однією з двох обсерваторій Міжнародної обсерваторії Gemini, демонструє дивовижну особливість, через яку галактики отримали свою назву. Між двома галактиками видно міст, що складається з вузьких молекулярних ниток, показаних коричневим кольором, і згустків водню, показаних червоним кольором. Ця складна структура нагадує іриску, яка розтягується в міру того, як пара галактик повільно розходиться.

Зіткнення галактик можуть відбуватися за різними сценаріями, часто в них беруть участь велика галактика і менша галактика-супутник. Коли вони дрейфують поруч один з одним, галактика-супутник може притягнутися до одного з основних спіральних рукавів великої галактики. Галактика-супутник може перетнутися з більшою галактикою, — це призводить до значних спотворень її власної структури. У всіх цих сценаріях зоряний матеріал обох галактик змішується в результаті поступового об’єднання і перерозподілу газу, подібно до двох калюж рідини, які повільно розтікаються одна по одній. В результаті скупчення і стиснення газу може початися зореутворення.

Лоб в лоб

Північна обсерваторія Gemini Вікіпедія

Лобове зіткнення більше схоже на переливання рідини з двох окремих чашок в загальну миску. Коли галактики Теффі зіткнулися, їх галактичні диски і газоподібні компоненти врізалися один в одного. Це призвело до потужного викиду газу. Газ придбав сильну турбулентність. Коли пара галактик вийшла із зіткнення, газ вирвався з обох галактики і створив масивний міст між ними. Турбулентність зоряної речовини на всьому протязі моста тепер перешкоджає стисненню газу, яке необхідно для утворення нових зірок.

#Астрономи #зробили #знімок #галактик #які #зіштовхнулися #лоб #лоб

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар