Атмосферні річки приносять все більше повеней в Індію

Uncategorized

Група вчених з Індійського технологічного інституту і Каліфорнійського університету Лос-Анджелеса показала, що атмосферні річки, які сформувалися над океаном, несуть повені в Індію. Частота і потужність атмосферних річок збільшуються в результаті глобального потепління. Ця тенденція зберігається принаймні протягом 70 років.

Повінь в Бенгалії. Unsplash.com

Група вчених з Індійського технологічного інституту та Каліфорнійського університету Лос-Анджелеса показала, що кількість атмосферних річок, пов’язаних з повенями в Індії, збільшується в міру глобального потепління.

У своїй роботі, вчені проаналізували дані з декількох джерел, щоб відстежити атмосферні річки, які впливають на збільшення частоти і потужності повеней в Індії.

Атмосферні річки (АР) впливають на багато регіонів світу. Вони спричинили повені в Каліфорнії цієї зими. Теплі атмосферні річки впливають на танення Гренландського льодового щита. Ці річки теплого повітря викликають підвищену кількість опадів у багатьох частинах світу. У новій роботі дослідницька група прагнула дізнатися більше про вплив атмосферних річок на Індію — країну, яка звикла до щорічних повеней в сезон мусонних дощів.

АР – це канали насиченого вологою повітря. Вони утворюються зазвичай на кордонах великих областей з різним атмосферним тиском. В результаті вологе повітря формує вузький потік. Коли він збільшується в розмірах, то дійсно стає схожим на річку, тільки ту, що тече по небу. Коли атмосферна ріки зустрічають сушу (і тим більше гори або височини), повітря піднімається вгору, остигає і випадає велика кількість вологи. Іноді воно настільки велике, що відбуваються повені.

Зміни частоти та потужності атмосферних річок (АР) в Індії протягом літнього мусонного сезону (червень-вересень) у 1951-2020 рр. DOI: 10.1038 / s43247-023-00775-9 A) Частота виникнення АР (%) в 1951-2020 рр.; b) зростання потужності АР в літній мусонний сезон кг/(м/с). Суцільні лінії в (a, b) показують лінійну тенденцію та 10-річну ковзну середню відповідно. (c) показує регіони зі статистично значущою зміною частоти АР.

У своїй роботі вчені вивчили записи погоди з Європейської Лабораторії аналізу кліматичних даних, Дартмутської лабораторії повеней і метеорологічного департаменту Індії за період з 1951 по 2020 роки. Вчені виявили дані про 596 атмосферних річках, що вплинули на Індію. 95% з них відбулися в сезон мусонів. 54% з-поміж найбільших атмосферних річок, що пролилися на Індію, сформувалися за останні три десятиліття. Це говорить про те, що атмосферні річки не тільки формуються все частіше, але і стають все більш масштабними в міру потепління планети.

Дослідники відзначають, що підвищення температури поверхні Індійського океану призводить до збільшення випаровування, що, в свою чергу, веде до формування атмосферних річок, що несуть вологе повітря. Збільшення кількості опадів призводить до повеней, які руйнують будівлі, дороги і призводять до загибелі людей, як це сталося минулого літа в долині Інду.

#Атмосферні #річки #приносять #все #більше #повеней #Індію

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар