Автономні роботи: від автоматизації до самонавчання

Uncategorized

Інженери розробили автономного робота, який навчається самостійно, досліджуючи навколишній простір. Про розробку пише Tech xplore.

ALAN operating in real-world play-kitchen environments. Credit: Russell Mendonca, Shikhar Bahl, Deepak Pathak.

Інженери з Університету Карнегі-Меллона представили робота ALAN. Цей пристрій використовує ШІ, комп’ютерний зір та маніпуляції з предметами для самостійного навчання. Робот досліджує навколишній простір, ставить власні цілі і може приймати рішення без зовнішнього заохочення або управління.

Сучасні роботизовані системи, доступні в цей час, здатні до навчання, але їм потрібно, щоб людина поставила завдання або розробила систему «заохочення», яка буде мотивувати дослідження. При створенні ALAN інженери хотіли розробити систему, яка буде досліджувати незнайомий простір самостійно, керована тільки «цікавістю».

Створений робот оснащений візуальним модулем, який може оцінювати рухи об’єктів в навколишньому просторі. За допомогою готових попередньо навчених детекторів він вибирає область для дослідження, взаємодіє з виявленими предметами і відпрацьовує нові навички.

Тестування роботи робота в незнайомому середовищі. Відео: Carnegie Mellon University

ALAN використовує модель світу, що сформувалася в процесі навчання, для визначення дій, які можна виконати з тим чи іншим предметом, пояснюють вчені. Після цього робот тестує свої здогади, постійно розширюючи уявлення про навколишній простір і свої можливості.

Запропоновані раніше підходи до навчання автономних роботів вимагають великої кількості вихідних даних, що ускладнює розвиток технології. Новий робот навчається безперервно без зовнішнього втручання.

Ми показуємо, що ALAN може навчитися маніпулювати об’єктами лише близько 100 траєкторій за 1-2 години на двох різних ігрових кухнях без будь-якої винагороди. Отже, використання візуальних апріорних даних може значно підвищити ефективність навчання роботів, – говорить Рассел Мендонка, один із розробників роботів, у дописі до Tech Xplore


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Автономні #роботи #від #автоматизації #до #самонавчання

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар