бізнес доплатить 1,8 трлн рублів

Лайфхаки

Дефіцит бюджету рф, зокрема, через падіння доходів від експорту нафти та газу, сягнув $25 млрд. Цей тягар ляже на плечі бізнесу

Tax

Tax Фото: mind.ua, finbalance.com.ua

Так, Федеральна податкова служба країни-агресора запропонували бізнесу «заднім числом» доплатити податок на прибуток за 2022 рік з позитивної курсової різниці. За підрахунками Російського союзу промисловців і підприємців (РСПП), загальна сума доплат становитиме 1,8 трлн рублів, з яких 270 млрд руб. підуть у федеральний бюджет.

За інформацією видання The Bell, агресор запропонував таку ініціативу, оскільки на тлі зниження курсу рубля влада країни дозволила компаніям з 2022 по 2024 рік не враховувати при сплаті податку на прибуток позитивну курсову різницю до того, як вони не погасять кредит у валюті або закриють валютний депозит.

Після того, як курс російської валюти став зміцнюватися, регіональні бюджети втратили суттєву статтю доходу, що надходить від великих експортерів, а в міру зміцнення курсу компанії в рф почали вимагати від влади повернення «переплачених доходів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Примарні російські репарації для України: Чому Києву буде непросто отримати арештовані активи РФ

З іншого боку, РСПП виступив з ініціативою збільшити в цьому році 20% податок на прибуток рос. компаній на 0,5 процентних пункти.

Нагадаємо, що в перший же день нападу рф на Україну сукупні статки найзаможніших людей країни-агресора впали на $46,6 млрд. За підсумками минулого року ця сума досягла близько $100 млрд.

В червні 2022 року рф оголосила технічний дефолт за суверенним боргом (перший випадок за останні 100 років). Це практично позбавило країну-окупанта можливостей позичати гроші за кордоном.

Міжнародний тиск на росію постійно зростає. До санкцій проти банків рф приєднались і «дружні» країни: Китай, Туреччина, ОАЕ та інші.

Падіння доходів, рецесія, зубожіння населення: що чекає на рф у 2023 році — прогноз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Асоціація українських банків підтримала заклик НБУ до закордонних банків залишити РФ

Німецька митниця знищила партію посилок у РФ із пристроями для хакерів Flipper Zero на $200 тисяч

Наклейки на смартфоні: у РФ знайшли “заміну” платіжним сервісам Apple Pay та Google Pay

За матеріалами unian.ua.

Prompt
#бізнес #доплатить #трлн #рублів

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар