Череп і кістки, яким 6000 років, підтвердили легенди жителів Тайваню

Uncategorized

Міжнародна група дослідників виявила череп і стегнову кістку віком 6000 років в печері в гористій частині Тайваню. Ця знахідка може довести існування стародавнього племені, що населяло острів задовго до того, як на нього прийшли австронезійські групи населення. Практично у всіх племен, які населяють острів є легенди про низькорослих людей, що жили на острові. Вчені вважають, що легенди мають реальну основу.

Останки людини (1) кам’яні знаряддя (2), відщепи (3) кам’яні знаряддя з кварцу (4). DOI: 10.1080/00438243.2022.2121315

На Тайвані з покоління в покоління передаються легенди про плем’я невисоких темношкірих людей, які колись жили в гористій частині острова. Але досі не було жодних речових доказів їх існування. В ході своєї роботи дослідники виявили в печері череп і кістки ніг, які були датовані приблизно 6000 років тому. Вивчаючи ДНК черепа, дослідники показали, що вона схожа з ДНК негритосів, які живуть в деяких частинах сучасної Південної Азії і на Філіппінах. Вивчення кісток, показало, що вони належали невисокій жінці. Її зріст становив приблизно 1,3 метра.

Сучасна жінка племені аета належить (негритоска) Вікіпедія

Дослідники припускають, що їхні знахідки підтверджують існування стародавніх людей на Тайвані, але не пояснюють, що з ними сталося. Можливо, вони зникли ще до того, як на острів почали прибувати ранні австронезійські групи. Дослідники відзначають, що згадки про маленьких темношкірих людей є в XVII столітті в хроніках китайської династії Цин. Усі, крім однієї з 16 австронезійських груп, що живуть сьогодні на Тайвані, мають історії, що описують маленьких чорношкірих людей, які колись жили в горах. Однак дослідники відзначають, що такі історії різняться між групами, дехто вважає, що перші люди були їхніми предками. Інші бачать у них колишніх ворогів. Одна група стверджує, що знищила останніх перших людей 1000 років тому.

#Череп #кістки #яким #років #підтвердили #легенди #жителів #Тайваню

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар