чий шлях інвестора менш тернистий

Лайфхаки

Усім вам відомі імена великих світових інвесторів, таких як Уоррен Баффет, Пітер Лінч, Джон Темплтон. Але мало хто знає їх не менш успішних колег жінок

Investments

Investments Фото: villes-soeurs.fr

Дослідження вчених Уорікського університету спільно зі співробітниками брокерської компанії Barclays, яке опублікував журнал Forbes, показало, що попри загальну думку, жінки набагато краще інвестують, ніж чоловіки. Якщо взяти довгостроковий інвестиційний період, то доходність жінок-інвесторів майже вдвічі перевищує дохідність чоловіків.

Чим це обґрунтовано і хто ці залізні леді, які змогли обійти десятки чоловіків-інвесторів? Розглянемо на конкретних прикладах.

Чому жінки інвестують краще

І так, про переваги жінок у ролі інвесторів говорять чимало досліджень. Їх результати показали кілька основних чинників, які пояснюють, як представницям прекрасної статі вдається вигідніше вкладати свої капітали.

Жінки менше ризикують

Засновники інвестиційних банківських установ McKinsey та JP Morgan пояснюють успішні капіталовкладення жінок їхньою більшою обережністю та вмінням уникнути непотрібних ризиків. Як показує практика, леді не використовують агресивних стратегій, тому втрачають набагато менше грошей у період настання так званої «чорної смуги». У довгостроковій перспективі це величезна конкурентна перевага.

Вміють вчитися на чужих помилках

Через меншу впевненість у собі (коли йдеться про гроші), жінки більш обачно і акуратно рухаються вперед. У той час як чоловіки-інвестори буквально вриваються на ринок, їхні опоненти жінки вважають за краще двічі подумати, проаналізувати чужі помилки та обійти небезпечні «граблі». Вони знаходять час на вивчення матчастини, детально аналізують ситуацію та роблять логічні висновки виходячи з кожної конкретної ситуації.

Знають, що стоїть на кону і чого хочуть досягти

Жінки дивляться на інвестиції з практичного боку. Найчастіше вони роблять капіталовкладення, щоб закрити певну фінансову мету і рідко відхиляються від заданої цілі. Чоловіки ж купують акції більш хаотично, тому стабільний заробіток у них виходить рідше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як штучний інтелект застосовується в інвестиційній сфері — аналітика

Інвестують рідко та влучно

Незважаючи на те, що чоловіки торгують майже вдвічі частіше за жінок, річний дохід їхніх портфелів 2,65% нижчий. Вся справа в особистій дисципліні, самоорганізованості та вмінні жінок уникати імпульсивних рішень.

Плюс, звичайно ж, не можна залишити без уваги інтуїтивну торгівлю, яка вдається представницям прекрасної статі набагато краще. Всі ці фактори в сукупності роблять жінок значно успішнішими і далекогляднішими інвесторами.

Investments

Investments Фото: pixabay.com

5 успішних жінок-інвесторів та прибутковість їх портфелів

Жінки справедливо зараховують себе до потужної економічної сили, оскільки вони контролюють 32% світового багатства та з кожним роком збільшують глобальні активи на 5 трильйонів доларів. Давайте розглянемо п’ять найвідоміших жінок-інвесторів і подивимося, як за останні десятиліття їм вдалося досягти стабільного збільшення прибутковості портфелів.

Ебігейл Джонсон

Вона є п’ятою у списку найвпливовіших і найбагатших жінок у світі згідно з рейтингом Forbes. І незважаючи на це, її ім’я нічого не говорить переважній більшості людей. Спадкоємиця фінансового гіганта Fidelity Едварда Джонсона III Ебігейл Джонсон у свої 59 років є мільярдером та гендиректором компанії Fidelity Investments, яку заснував її дідусь. Ебігейл Джонсон володіє 23% компанії та управляє активами рівними 3,5 трильйонів доларів.

На чолі фірми спадкоємиця стала не в найкращі часи: ринок коливали ведмежі тенденції, акції обвалювалися в ціні, а інвестиційні фонди Fidelity були у вкрай складному становищі. Але ділова хватка, неймовірна працьовитість та знання Ебігейл не просто вивели «корабель» із шторму, а й підняли його до вищої фінансової ліги.

Безумовно, спадщина сім’ї допомогла їй досягти серйозних висот, але й особисті досягнення жінки не можна недооцінювати. Перш ніж очолити компанію вона отримала ступінь МВА в Гарвардській школі бізнесу, близько 10 років працювала аналітиком і портфельним менеджером.

Головне кредо успішної торгівлі Ебігейл Джонсон: «Щоб інвестувати у довгостроковій перспективі та створити портфель, здатний витримати ринкові спади, виявляйте терпіння та ґрунтуйте свої рішення на аналітиці, логіці, емпіричних даних».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інвестор схильний вірити у дива і хоче багатіти: Як поведінкові фінанси впливають на інвестиційні рішення

Кеті Вуд

Жінка, яка залишила посаду інвестиційного директора в корпорації AllianceBernstein і заснувала власну інвестиційну компанію ARK Invest у 57 років сьогодні вважається одним із найуспішніших інвесторів у світі. Її справа всього за 3 роки стала не просто беззбитковою, а й дуже зростаючою, а активи ARK Invest сьогодні досягають 60 мільярдів доларів.

Кеті Вуд відома серед інвесторів як грамотний аналітик, прогнози якого практично завжди збуваються на 90%. Вона поставила на Tesla і не помилилася, одна з перших повірила в криптовалюту — і теж залишилася в дамках.

Записуючи недавнє інтерв’ю для CNBC Кеті розповіла, що ARK Invest придбала акції Bitcoin Investment Trust і тепер очікує, коли ціна найпопулярнішої криптовалюти світу зросте до 500 тисяч доларів.

Investments

Investments Фото: thetimes.co.uk

Мері Мікер

У свої 61 рік Мері Мікер відома як «інтернет-оракул», займає місце в десятці найвідоміших світових інвесторів і є партнером венчурної компанії Kleiner Perkins Caufield & Byers.

На відміну від багатьох жінок, яким їхні капітали дісталися у спадок, Мері — це типовий селф-мейд інвестор. Серед найвигідніших її вкладень — акції JD.com, Facebook, Spotify, LegalZoom, Twitter, Instacart і т. д.

Свого часу Мері була керуючим директором американського конгломерату Morgan Stanley, а через кілька років після — керувала інвестиційною фірмою Kleiner Perkins Caufield & Byers’. Тоді вона стала впритул займатися онлайн-стартапами і робити успішні інвестиції.

Щороку Мері Мікер виступає зі звітом у Кремнієвій долині з особистою аналітикою сучасних інтернет-трендів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 провідних інвестиційних банків світу заробили $27 млрд комісійних за 2022 рік

Еббі Джозеф Коен

Досягнувши майже сьомого десятка Еббі Джозеф Коен вважається одним із найкращих портфельних стратегів і найшанованішою жінкою-інвестором.

На початку кар’єри вона працювала молодшим економістом у Федеральному резервному управлінні Вашингтона, а далі розвивалася в ролі аналітика у великих фінансових організаціях, таких як T. Rowe Price, Drexel Burnham Lamber та ін. Далі була посада голови інвестиційного фонду компанії Goldman Sachs. Особливого успіху Еббі Джозеф Коен принесли максимально точні фінансові прогнози. У дев’яностих її навіть прозвали справжнім биком Волл-стріт, і це було цілком заслужено.

Коен дотримувалась своїх поглядів на світову економіку та власних інвестиційних стратегій аж до виходу на пенсію. Лише у 2018 році вона звільнила крісло президента Goldman’s Global Market Institute та одночасно пішла з посади головного стратега компанії. Але при цьому вона залишилася членом інвестиційного комітету пенсійних планів компанії у США, консультантом та старшим інвестиційним стратегом.

Лінда Раске

Дуже талановитий трейдер із більш ніж 35-річним професійним стажем. Зараз Лінді 62 роки, вона читає лекції та організовує практичні семінари для брокерських фірм. А розпочинала свою діяльність Лінда Рашке у біржовому залі. Далі працювала над електронними торговими системами, а 1992 року відкрила свою власну компанію LBR Group, де обійняла посаду президента. Також Лінда була радником у питаннях CTA, а ще через кілька років розширила діяльність і стала керувати фінансами інвесторів.

У 2002 році під її початком було засновано хедж-фонд, що за короткий час увійшов у двадцятку активних фондів за даними Barclays Hedge. Аж до 2015 року Лінда Рашке з успіхом застосовувала особисті торговельні схеми та заробляла на торгівлі ф’ючерсами. Могла здійснювати до чотирьох успішних угод на день. Після 2015 року відійшла від активного трейдерства, але це не заважає їй залишатися серед найшанованіших і далекоглядних жінок-інвесторів.

Як бачите, історії кожної з цих жінок є прямим доказом того, що представниці прекрасної статі можуть і часто таки перевершують своїх колег чоловіків у інвесторській діяльності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Стартапи Web3 отримають додаткове джерело інвестицій — Mantle Core створить власний фонд

Український Сенс Банк можуть купити польські інвестори: умови угоди

JPMorgan інвестує в платформу для платежів у метавсесвіті Tilia

Prompt
#чий #шлях #інвестора #менш #тернистий

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар